reklama

Android 10 získá pravidla, která automatizují nastavení

Android 10 získá pravidla, která automatizují nastavení
2019-07-15T17:00:09+02:00
• 15. 7. 2019
2

Android 10 se představí již za pár měsíců, přičemž již nyní je k dispozici testovací verze Android Q. Již jsme vás informovali v naší mini sérii o mnoha novinkách, ale některé z nich jsou i tak skryty. Buď na nich Google ještě pracuje, nebo jsou určeny exkluzivně pro nadcházející Pixely 4. Nyní se podařilo XDA Developers objevit jednu takovou funkci. Novinka nabídne možnost vytváření pravidel.

Android 10 a Pravidla

V tuto chvíli není nové nastavení k dispozici ani na jednom zařízení Pixel s Androidem Q Beta. XDA Developers se i tak podařilo aktivovat Pravidla skrze APK SettingsIntelligence, z čehož se dá usuzovat, že buď dojde k představení později, nebo až exkluzivně s uvedením Pixelů 4. Případně je zde možnost, že Pravidla budou až v Androidu 11. I tak se můžeme zběžně podívat, co vlastně nabídnou.

Pravidla se nyní po aktivaci nachází v sekci Systém v rámci Nastavení. Zde se pak nachází možnost vytvoření jednoduchého automatického nastavení na základě připojení Wi-Fi sítě nebo lokace.

Po vybrání způsobu identifikace místa lze nastavit, jestli se má mobilní telefon přepnout do režimu nerušit, vibrací, ticha nebo má dojít ke změně vyzvánění. Jakmile je takové pravidlo vytvořeno, mobil bude informovat prostřednictvím notifikací informovat, pokud dojde k přepnutí.

Na snímcích obrazovek jde vidět, že mobil může také navrhovat nejrůznější Pravidla. Jedná se v podstatě o velmi omezenou automatizaci, ale pokud to některým uživatelům dostačuje, nemusí si instalovat aplikace typu Tasker.

Zdroje: xda-developers.com, androidpolice.com

reklama
reklama
reklama
Samsung Galaxy Note10

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Libor Foltýnek

15. 7. 2019, 18:36

Googlu nefunguje ani SmartLock na základÄ› mĂ­sta, tak jsem zvÄ›davĂ˝, jak budou ta pravidla… hlavnÄ› Ĺľe tu moĹľnost odebral aplikacĂ­m tĹ™etĂ­ch stran, kde to fungovalo :(

Sepp Winkler

16. 7. 2019, 13:57

Presne tak!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim