reklama

Pixel 4 zachycen na fotografiích aktualizováno

Pixel 4 zachycen na fotografiích [aktualizováno]
2019-07-14T17:50:12+02:00
• 14. 7. 2019
7

Aktualizováno 14. 7.

Nedávno jsme zde měli přibližně rendery nadcházející novinky od Googlu. Již víme, jak bude vypadat zadní strana, jelikož sama společnost zveřejnila obrázek. Nyní se ale podařilo zachytit Pixel 4 v rámci běžného testování. Sice jsou fotografie nekvalitní, ale v podstatě potvrzují finální uspořádání kamer, tedy na zadní straně. Současně se tak ukazuje, že Google má k dispozici finální zařízení a nyní se asi bude čekat na dokončení Androidu 10.

Aktualizováno 8. 7.

Podobu zadní strany nadcházející novinky Pixel 4 (XL) již známe, ale zatím je podoba přední strany nejasná. Nyní se ale objevují rendery založené na uniklých schématech, které poodhalují, co vlastně čekat od přední strany. Zatímco aktuální Pixel 3 XL má poměrně velký výřez, tak nadcházející novinka se vrátí ke kořenům. Místo eliminace rámečků nad i pod displejem, Google se vrátí k původnímu designu. Nad displejem bude série foťáků a zřejmě i speciálních senzorů pro identifikaci obličeje.

Zadní strana ponese rovnou tři foťáky. Kromě hlavního a sekundárního pro zoom se zde bude nacházet ToF senzor pro určení hloubky. Jak si můžete všimnout, tak nikde není čtečka otisků prstů. Dá se tedy předpokládat, že bude umístěna v displeji. Další změna se odehraje u reproduktorů, kde na přední straně se nachází jen jeden nad displejem. Druhý je umístěn vedle USB C konektoru. Jestli Google opustí stereo, není známo. I s touto novou sestavou ale může docílit tohoto efektu.

Aktualizováno 5. 7.

Google již oficiálně zveřejnil zadní podobu nadcházejícího Pixelu 4, ale specifikace jsou zatím nejasné a jsou k dispozici jen spekulace a úniky. Díky nové verzi aplikace Fotoaparát Google jsme se například dozvěděli, že Google dá přednost Night Sight. Kromě toho je přímo ve zdrojovém kódu zmíněn Pixel 4.

V XDA Developers se podívali na zdrojový kód a objevili nějaké náznaky, že druhý foťák u Pixelu 4 by mohl nabídnout zoom. Je to jen odhad na základě zdrojového kódu, takže nelze tyto informace brát jako zcela přesné, ale je to pravděpodobné. Bohužel již nevíme, kolikanásobné přiblížení bude. Možná je škoda, že se Google vydává cestou zoomu, někteří by asi více ocenili širokoúhlé záběry.

Kromě toho jsou zde náznaky, že Pixel 4 nabídne lepší Night Sight funkci, než nabízí současná generace Pixelů (recenze).

Aktualizováno 12. 6.

Měsíce před představením jsou zde nejrůznější úniky, nekvalitní fotografie a nespočet renderů. Tentokrát Google vzal všem vítr z plachet, jelikož přes svůj oficiální Twitter účet @madebygoogle zveřejnil render Pixelu 4. Konkrétně ukázal jen zadní stranu, ale můžeme vidět poměrně výrazné umístění zadní duální sestavy foťáků, kde se najdou dodatečné senzory a LED indikace. Navíc si můžete všimnout, že nejde vidět čtečka otisků prstů. Předpokládáme, že bude integrovaná do displeje.

Na druhou stranu si Google sem tam dělá srandu, takže ani v tomto případě si nejsme úplně jistí, jestli to myslí vážně. Rozhodně zatočil se spekulacemi.

Původní článek 10. 6.

Americká společnost Google dělá bezesporu zajímavé telefony. Bohužel pro ní má v posledních letech velký problém s brzkými úniky. Například u loňského modelu Pixel 3 uniklo před oficiálním uvedením tolik informací, že už jsme takřka věděli, s čím budeme mít tu čest.

Dnes tomu jsou zhruba čtyři měsíce od chvíle, kdy společnost představila svůj vlajkový model. A právě dnes se na internetu objevila zbrusu nová informace, která velmi podrobně ukazuje možnou podobu připravovaného modelu Google Pixel 4.

Google Pixel 4 a jeho možná finální podoba

Přiložené obrázky původně pocházejí od Pricebaba a OnLeaks. Samozřejmě se jedná pouze o vytvořené rendery a prototypové schémata, ovšem i přesto si zahraniční server Android Central troufá říci, že již nyní máme velkou představu o tom, jak bude novinka skutečně vypadat. 

Přední strana telefonu není v těchto schématech jasně viditelná, ovšem umístění mikrofonu pro telefonní hovory naznačuje, že se zde bude nacházet výřez v displeji. Otázkou pochopitelně jak, o jak velký výřez se bude jednat. Uniklé obrázky ale odhalují hlavně zadní stranu.

Ta se zdá být vyrobena kompletně ze skla, přičemž design doplňuje „plotýnkové“ rozložení fotoaparátů. Jedná se o téměř totožné rozpoložení, o kterém se nyní spekuluje v případě připravovaného iPhonu 11. Ovšem v případě Pixelu 4 bychom se měli dočkat minimálně dvou čoček, což je samozřejmě velký krok dopředu. 

Osobně jsem zvědav, jakým způsobem Google duální fotoaparát podchytí, protože v současné době jen jedna čočka dokáže vyprodukovat naprosto fenomenální snímky. Nicméně, viditelný je také konektor typu USB-C a tlačítka pro zapnutí / vypnutí displeje a regulaci hlasitosti. Jednu věc ale nevidíme – čtečku otisků prstů. Ta je zřejmě v displeji.

Zdroje: androidcentral.com, twitter.com, xda-developers.com, pricebaba.com, 9to5google.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Martin Jeřábek

8. 7. 2019, 12:46

Že by Pixel 4 XL dělali s LG? Tož mohli použít CSO.

Hlavně ať tam není to plotýnkove rozložení, nic hnusnějšíjo jsem nikdy neviděl, bohužel jak znám Google tak je to téměř tutovka 😀

Martin Jeřábek

8. 7. 2019, 12:46

Neboj nejhnusnější to bude mít iPhone 😂

Tomáš Pavlík

10. 6. 2019, 21:44
Android aplikace

Zezadu vidím ten naprosto odpornej čtverec určený pro fotoaparáty, který jsem viděl už u renderů nových iPhonů. Pochybuji tedy že se jedná o seriózní únik informací.

Přemysl Vaculík

10. 6. 2019, 19:54

Tak právě o tomto se vyjádřil jeden z důvěryhodných zdrojů, že to je fake :D

Martin Jeřábek

10. 6. 2019, 21:42

Já už fakt nevím :D asi obojí fake :D lepší počkat na oficiální vydání.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim