reklama

Android 10 nabídne úpravu pro schránku při kopírování

Android 10 nabídne úpravu pro schránku při kopírování
2019-11-10T19:30:42+01:00
• 10. 11. 2019

Zdroj: Google

Android 10 byl vydán ve stabilní verzi před nějakou dobou a nyní se pomalinku začíná šířit mezi ostatní zařízení dalších výrobců. Pokud jde o novinky, mohli jsme očekávat nějaké změny až s uvedením nadcházející verze Android R, ale jak to vypadá, Google testuje jednu novinku už nyní, byť na velmi malém počtu zařízení, a to dokonce bez beta testování.

Android 10 a schránka pro kopírování

V tuto chvíli, pokud chcete kopírovat text mezi aplikacemi, museli jste v druhé aplikaci podržet prstem v políčku pro vyplňování. Následně se zobrazila nabídka vložit a po kliknutí se tak stalo. Právě na tuto sekci se Google zaměřil a udělal několik úprav, zejména grafických.

Funkčnost bude více méně zachována, ale nově navíc uvidíte aspoň část z toho, co by se mělo vložit. Nové vyskakovací okno je navíc bráno jako návrh, takže se nabídne samo, netřeba dlouze držet prstem. Novinka funguje pro odkazy i text, ale je trochu nevyzpytatelná. Novinka se neukazuje vždy.

Web AndroidPolice uvádí, že se zpravidla zobrazí, pokud pracujete s dvěma aplikacemi v danou chvíli a jen mezi nimi přeskakujete. Nové okno se nezobrazí, pokud máte jen něco ve schránce. Navíc vše bylo zaznamenáno na Androidu 10 na Pixelech 4, na žádném dalším zařízení se nepodařilo toto chování vynutit.

Google zřejmě novinku testuje jen na majitelích nových Pixelů. Dobrou zprávou je, že funkce jak taková není limitována jen na Gboard klávesnici a funguje i s dalšími. Otázkou je, jestli dojde k masivnějšímu rozšíření, nebo se jedná o drobnou změnu jen pro Pixel 4.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim