reklama

Google Fotky mají atsro filtr pro fotografie

Google Fotky mají atsro filtr pro fotografie
2019-11-11T08:00:52+01:00
• 11. 11. 2019

Zdroj: Google.com

Google si každý rok připraví nějakou novou zásadnější funkci pro focení, která je vždy představena s novými smartphony Pixel, ale po nějakém čase se dostane i na starší modely. Letos jsme se dočkali možnosti focení hvězd, respektive noční oblohy, ale samotný astro režim se hodí i pro běžné noční snímky, pokud máte stativ. Pokud si nechcete instalovat komunitní verzi aplikace, nabízí se ještě jeden způsob, jak vylepšit snímky.

Google Fotky a astrofotografie

Za možností focení noční oblohy a hvězd stojí poměrně komplexní software, který si umí pohrát s daty natolik, že astrofotografický režim doslova kouzlí a generuje zajímavé snímky. Nyní ale podobná funkce přichází i do Google Fotek v podobě filtru.

Vzhledem k tomu, že se jedná jen o vyladění již pořízeného snímky, nelze očekávat, že docílíte podobných kvalit, jako na Pixelech 4. Nový astro filtr je dostupný hned na začátku a v podstatě značně zvětší světelnost některých částí fotografie. Dalo by se říci, že hlavním úkolem je dodat více světla některým bodům na snímku, které mohou reprezentovat hvězdy.

Ukázka výše není zrovna nejvhodnější, jelikož vyfotit v dnešní době noční oblohu vyžaduje odcestování daleko od civilizace, od světelného smogu. I tak se může jednat o zajímavý nový filtr pro ty, kteří nemají možnost astrofotografie na svém zařízení.

logo-app Fotky Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Google Photos Developer Zdarma iOS

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim