reklama

Android mění tvář a již se nebudou používat názvy cukrovinek

Android mění tvář a již se nebudou používat názvy cukrovinek
2019-08-22T17:15:49+01:00
• 22. 8. 2019
2

Již nějakou dobu víme, že aktuální Android Q se bude jmenovat Android 10, ale očekávali jsme, že se dočkáme ještě odhalení kódového označení. Čekání je u konce a můžeme jednoduše konstatovat, že Android 10 se bude jmenovat Android 10. Google se rozhodl již nepoužívat názvy cukrovinek jako doplňkový název pro mobilní operační systém.

Android 10 v novém

Co se týče písmen, ta se stále budou používat pro beta verze, respektive vývojářské verze, které jsou dostupné několik měsíců před uvedením stabilní varianty. Příští rok bude první dostupný Android R a následně se dočkáme Androidu 11. Zde se jednoduše již nebude konat nějaké překvapení.

Nejedná se ale o jedinou změnu. Dochází ke změně podoby názvu systému a i loga. Nové můžete vidět níže. Je přímočařejší a dvou barevné. Základní nápis již nebude nebude zelený, byla použita černá barva, ale samotná hlava panáčka je stále zelená.

Google tedy mění mírně designový přístup k názvu. K celé změně také vydal video, které ukazuje evoluci samotného operačního systému Android.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Erik Bezeréti

VIP 22. 8. 2019, 18:39
Android aplikace

Android dospěl.

Vis Maior

22. 8. 2019, 18:17

To je rozumné

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim