reklama

Apple opět před soudem, nyní kvůli iCloud službám

Apple opět před soudem, nyní kvůli iCloud službám
2019-08-22T16:26:34+02:00
• 22. 8. 2019

Společnost s logem nakousnutého jablka je žalována dvěma zákazníky, kteří prohlašují, že při registraci do iCloud služeb nebyli korektně informováni o tom, že jejich data mohou být uložena v cloudových službách třetích stran. Tím se tak Apple údajně dopustil porušení smlouvy a kalifornského zákona o nekalé soutěži. 

iCloud používá servery třetích stran

O této žalobě vůbec poprvé informoval zahraniční server ZDNet, přičemž žaloba byla podána Andreou M. Williams a Jamesem Stewartem, kteří tyto služby používají již od roku 2015. Nutno podotknout, že na celém možném soudním procesu něco skutečně je. Když se totiž vůbec poprvé registrujete do služeb iCloud, Apple vás pouze informuje formou krátké věty o tom, že „váš obsah bude automaticky odeslán a uložen společností Apple“.

Po dalším bádání, respektive prodírání se zabezpečením operačního systému iOS bylo zjištěno, že Apple používá služby AWS, tedy Amazon Web Services, a Google Cloud Platform pro ukládání cloudových souborů. Kromě toho ale samozřejmě vlastní servery využívá. 

Kromě této hlavní záležitosti, tedy že Apple není upřímný v informování o používání cloudových služeb třetích stran, mají žalobci problém také s placením prémiových balíčků. Údajně těmito kroky ztratili v Apple důvěru, a tak chtějí kompenzaci. 

Zdroj: technobuffalo.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat