reklama

Android Q Beta 1 oficiálně, dostanou jej všechny Pixely

Android Q Beta 1 oficiálně, dostanou jej všechny Pixely
2019-03-17T18:28:14+01:00
• 13. 3. 2019

Nějakou dobu se spekulovalo, kdy vlastně Google představí Developer Preview systému Android ve verzi Q. Nyní jsme se končeně dočkali a již v názvu došlo k jedné mírné změně. Google vypustil označení Developer Preview a novinka se jednoduše jmenuje Android Q Beta 1.

Android Q – WPA3, 5G, nahrávání obrazovky [aktualizováno]

Android Q Beta 1

Tato první verze nadcházejícího systému bude dostupná prvně pro všechny smartphony řady Pixel, konkrétně novinku mohou nainstalovat majitelé Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3 a Pixel 3 XL. Následně budou dostupné beta verze pro zařízení dalších výrobců, přičemž by měl být seznam delší než u minulé verze. Zde ale bude záležet na samotných společnostech, kdy a za jakých podmínek zpřístupní své beta testovací programy.

Logo Androidu Q Beta

Hlavně bezpečnost

Android Q nabídne spoustu novinek, kterých vás budeme opět informovat prostřednictvím mini série. Google neuvádí všechny novinky najednou a spousta z nich bude objevena postupem času a jak budou přibývat jednotlivé verze. Nyní vás můžeme informovat, že Android Q se zaměří na bezpečnost. Uživatel bude informován co nejjednodušší formou. Například uživatel nebude jen povolovat přístup k poloze. Bude si moci vybrat, jestli udělí kompletní přístup k této informaci, nebo jen když aplikace bude používána. Díky tomu získá uživatel větší kontrolu nad svými daty.

Dočkáme se také nového panelu pro rychlé nastavení některých součástí systému. Nové dialogové okno bude určeno pro aplikace třetích stran, takže nebude nutné odcházet z aplikace, jen abyste něco přenastavili. První ukázku vidíte níže, kde se zobrazuje rychlá možnost přenastavení konektivity.

Dále jsme se dočkali novějšího sdílení, kdy budeme moci rovnou zaslat například obrázek do konkrétní aplikace, kde chcete sdílet. Kromě toho by mělo dialogové okno pro sdílení být rychlejší, respektive by nemělo docházet k takovému zdržení při načítání jako do teď.

Zatím se jedná jen o střípky novinek, které přinese Android Q. Jakmile se začnou objevovat větší detaily, budeme vás informovat prostřednictvím článků shrnující novinky. Během dneška nebo zítřka budou k dispozici balíčky pro nainstalování.

Aktualizováno #1: Již nyní je k dispozici speciální stránka, skrze kterou si můžete zaregistrovat zařízení k testování Androidu Q. Jen musíme upozornit, že byste tuto verzi neměli používat na svém běžném zařízení. Registraci zařízení můžete provést na google.com/android/beta#.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit