reklama

Nokia 8.1 Plus zřejmě také nabídne díru v displeji

Nokia 8.1 Plus zřejmě také nabídne díru v displeji
2019-01-09T17:02:52+00:00
• 9. 1. 2019
Thumbnail1

Společnost HMD Global oživila značku Nokia, byť na první top model jsme si museli počkat. V roce 2017 jsme se ale dočkali příchodu Nokie 8, která nabízela velmi dobré specifikace, byť na jiné top modely tato novinka ztrácela. Rok na to jsme se dočkali nástupce v podobě modelu Nokia 8 Sirocco, kde již šlo vidět odvážnější přístup. I zde se jednalo o top model, aspoň do jisté míry. Bohužel letošní model Nokie 8.1 z loňska sklouzl do vyšší střední třídy s výřezem v displeji. Nástupce by mohl být zajímavější.

Nokia 8.1 „plus“ díra

Konec roku 2018 nastavil nový trend u smartphonů – díry v displeji. Již zde máme několik modelů, konkrétně od Samsungu, HuaweiHonoru či Hisense. Spekuluje se, že by i Lenovo mělo představit takový model, ale dle nejnovějších informací i HMD Global nabídne u následující novinky Nokia 8.1 Plus díru v displeji. V tuto chvíli jsou k dispozici neoficiální rendery založené na uniklých CAD schématech. Díky tomu se můžeme podívat na přibližnou podobu nadcházejícího smartphonu.

Předpokládá se, že by Nokia 8.1 Plus měla zapadat do vyšší střední třídy a jako proces bude použit Snapdragon 710. I zde se bude jednat o mobil zapadající do rodiny Android One. Kromě díry v displeji, kde bude umístěná přední kamera, nabídne mobil poměrně běžnou výbavu. Mezi konektory najdeme samozřejmě USB C a také konektor na sluchátka. Zadní strana by měla nést duální sestavu foťáků a také čtečku otisků prstů.

Jak je vidět na neoficiálních renderech, rámečky budou minimalistické, byť spodní rám bude o něco tlustší. Ostatně by se mělo jednat o smartphone střední třídy, takže nelze očekávat komplikovanější a dražší technologii eliminující spodní bradu. V tuto chvíli se spekuluje, že by Nokia 8.1 Plus mohla být představena světu na blížícím se veletrhu MWC v Barceloně, který se odehraje v únoru.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Erik Bezeréti

9. 1. 2019, 20:34
Android aplikace

A top model od Nokie stále v nedohlednu…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit