reklama

Hisense U30 je novinka s dírou v displeji a s pořádnou baterií CES

Hisense U30 je novinka s dírou v displeji a s pořádnou baterií [CES]
2019-01-09T12:35:38+01:00
• 9. 1. 2019
3

Na trhu s mobilními telefony se každou chvíli objevují nové značky, o kterých jsme kolikrát nikdy neslyšeli. Tentokrát ale na veletrhu CES představila novinku společnost Hisense. O ní jste možná již slyšeli. U nás v obchodech na tuto značku natrefíte zejména u televizí. Představený smartphone se jmenuje Hisense U30.

Hisense U30

Společnost ukázala spíše prototyp, ale do prodeje zamíří za blíže nespecifikovanou cenu v březnu tohoto roku. Model U30 nabízí poměrně moderní design a zajímavé specifikace. V první řadě se novinka může pochlubit displejem s dírou pro 20MPx foťák. Za zobrazovacím panelem stojí společnost Tianma. Co se týče výkonu, tak se zde o vše stará Snapdragon 675, byť společnost na veletrhu uvádí jeho původní kódové označení – Snapdragon 6150.

Samotná záda nesou duální foťák, kde hlavní nabízí 48 MPx a pochází od Samsungu. Druhý snímač je jen pro určení hloubky ostrosti. Již v základu novinka nabídne Android 9 Pie s nadstavbou. Všemu bude dodávat energii baterie o kapacitě 4500 mAh s podporou rychlého nabíjení.

Co se týče konstrukce zařízení, tak byla použita imitace kůže, což je celkem netradiční prvek, když dnešní smartphony jsou spíše z kovu a skla. Sice zatím nemáme k dispozici kompletní specifikace, ale dá se říci, že s dobře nastavenou cenou se může jednat o zajímavý model k nákupu.

Specifikace:

 • displej: 6,3 palců, 1080 × 2340 pixelů (Full HD+), O-Infinity LCD
 • procesor: Snapdragon 675
 • RAM: 6/8GB
 • úložiště: 128 GB
 • Android 9 Pie + Vision UI 6
 • Foťáky:
  • zadní – 48 MPx
   • sekundární – 5 MPx
  • přední – 20 MPx
 • čtečka otisků prstů
 • baterie: 4500 mAh + Qualcomm Quick Charge 4

Samozřejmě můžete namítat, že se jedná o další „bezejmennou“ společnost z Asie. My jsme ale kontaktovali české zastoupení společnosti Hisense a to nám potvrdilo, že na českém trhu se objeví smartphony HiSense v druhé polovině tohoto roku. Sice jsme se nedozvěděli, o které modely půjde, ale je zde pravděpodobnost, že by model Hisense U30 byl mezi nimi.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

jaroslavtk .

10. 1. 2019, 14:46

Není to ta společnost, která vyrábí televize?

David Korytkos

9. 1. 2019, 13:06

kdyby autor nebyl jen hloupý Karlík, tak by zjistil , že se nejedná o značku HiSense ale o značku HISENSE, která je na trhu Asijském a nyní již i na EEA jedničkou v produkci chladících zařízení a skoro již dvojkou v produkci TV (především Uled a laserTV technologiií ).Progress na trhu mobilních zařízení byl oznámen již koncem R2017

Přemysl Vaculík

VIP 9. 1. 2019, 13:13

Nezpochybňuji značku či společnost. Bral jsem ji z pohledu běžného zákazníka.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim