reklama

Xiaomi pracuje na Super Charge Turbo, nabije mobil za 17 minut

Xiaomi pracuje na Super Charge Turbo, nabije mobil za 17 minut
2019-03-25T17:59:17+02:00
• 25. 3. 2019
3

Rychlé nabíjení smartphonů se stalo velmi populární a nějakou dobu jsme neviděli nějaké výrazné novinky. Ostatně mnoho nabízí nějakou rychlejší technologii doplnění energie, takže je možné nabít baterie na 50 % za pouhých pár minut. Nedávno jsme se dočkali novinky Mate X od Huawei, která nabízí 55W nabíjení. Ve výsledku se dá u tohoto modelu za pouhých 30 minut doplnit 85 % energie. Evidentně to nestačí a Xiaomi pracuje na mnohem rychlejší technologii nazvané Super Charge Turbo.

Xiaomi Super Charge Turbo

Spoluzakladatel společnosti Xiaomi na svém profil v rámci čínské sociální sítě zveřejnil video demonstrující novinku Super Charge Turbo. Ta disponuje 100W technologií, čím evidentně předčí jakoukoliv jinou dostupnou aktuálně na trhu.

Video samotné ukazuje, že doplnění energie u baterie s kapacitou 4000 mAh trvá pouze 17 minut. Vše je demonstrováno ve srovnání s 50W technologií od společnosti Oppo, které se podařilo doplnit 65 % energie u baterie o kapacitě 3700 mAh.

V tuto chvíli zatím neočekáváme představení smartphonu se Super Charge Turbo. Spíše se dočkáme v dohledné době představení technologie jako takové a později bude uveden smartphone s touto novinkou. Předpokládá se, že 100W nabíječka bude jen jako doplňkové příslušenství a nebude se vyskytovat v základním balení.

Nyní je otázka, jestli trh zareaguje a nabídne podobnou technologii, nebo se nějaký výrobce bude snažit nabídnout ještě rychlejší způsob nabíjení. Už tak 17 minut je extrémně málo. Na druhou stranu může Super Charge Turbo dost opotřebovávat baterii.

Zdroj: mysmartprice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Janek Fanek

26. 3. 2019, 7:59

Jsem názoru, že je potřeba se vrátit zpět k výměně baterie. Bude to těžké, po té co jako klíčová věc je odolnost proti prachu a vodě, což je pouze marketing. Používal jsem staré smartfony v přírodě a nikdy neměly poruchu z důvodu odolnosti. Je zde i otázka ekologie, neúměrně čerpání zdrojů, krátká životnost zařízení atd. Zisk je však přednější.

Zakousnu CZ

26. 3. 2019, 6:18
Android aplikace

S krátkou životností baterie to bude dávat smysl jen tehdy, pokud bude baterie uživatelsky vyměnitelná.. o čemž v dnešní době pochybuji

Karel Straka

25. 3. 2019, 20:17
Android aplikace

18V při 4,5A to je slušný.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim