Novinky v Androidu P – otravné notifikace, šetření dat na WiFi a další drobnosti

Novinky v Androidu P – otravné notifikace, šetření dat na WiFi a další drobnosti
2018-07-03T12:58:22+02:00
• 14. 3. 2018
4

Teprve před týdnem jsme se dočkali představení Androidu P a zatím to vypadá, že se jedná o jednu z nejvíce upravených verzí. Změny jsou napříč celým systémem, přičemž se Google zaměřil i na drobnosti, které mají zjednodušit používání.

Otravné notifikace

Možná máte aplikaci, která neustále zasílá notifikace a vy je pokaždé smažete bez toho, aniž byste na ně klikli. Android P se vás právě u takových aplikací zeptá, jestli se nemají upozornění zrušit. Dalo by se říci, že Google v tomto ohledu chce více zpříjemnit používání bez toho, aby docházelo ke zbytečnému vyrušování uživatelů.

Obraz v obraze

Android Oreo získal funkci obraz v obraze, díky které můžeme stále sledovat například video z webu, aniž bychom museli mít stále otevřený webový prohlížeč. V nejnovější verzi mini okno pro sledování získává tlačítko navíc. Ozubené kolečko umožňuje vstup do nastavení, kde se nachází jen povolení nebo zakázání této funkce pro konkrétní aplikaci.

Propůjčeno z Chromu

V rámci vývojářských možností můžete v Androidu přenastavit některé součásti. To samé platí i ve webovém prohlížeči Chrome, kde se funkcionalita nachází na adrese chrome://flags. Nyní se něco podobného objevuje i v samotném Androidu P. Lze aktivovat nebo deaktivovat některé součásti. Je docela možné, že se v budoucnu právě zde bude objevovat více vychytávek.

Zvuk nabíjení

Google se rozhodl přidat jednu možnost do nastavení zvuků, která se týká upozornění na nabíjení zařízení. Nyní tedy dá smartphone s Androidem P vědět, jakmile dojde k nabíjení, nebo případně dojde k odpojení nabíječky skrze zvukové upozornění.

Šetření dat

Pakliže máte dvě zařízení s Androidem a jedno z nich používáte jako mobilní hotspot pro připojení k internetu, neměli jste jednoduchou možnost, jak trochu šetřit data. Připojené zařízení se většinou chovalo, jako by bylo připojeno k neomezenému internetu. To se mění s novým Androidem. U konkrétní WiFi můžete nastavit, že se hlídá objem přenesených dat. Připojené zařízení s Androidem P tak bude moci například vypnout zálohování obrázků do doby, než bude k dispozici běžná WiFi síť.

 

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com, androidpolice.com, androidpolice.com, androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Helena Nováková

14. 3. 2018, 20:29

Prosím Jak si můžu nainstalovat Viber

Přemysl Vaculík

VIP 14. 3. 2018, 20:41

Z Obchodu Play.

Jiří Jindra

14. 3. 2018, 17:25

Ta notifikační část mi hrozně připomíná minulé verze iOS. Asi si Google řekl, že když Apple si mohl vypůjčit, tak může i on. Tím nemyslím, že to je špatně, jen na to chci poukázat, jako na zajímavost :)

Přemysl Vaculík

VIP 14. 3. 2018, 17:40

Design nemusí být finální, spíš bych počkal do června na nějaký verdikt.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat