reklama

Novinky v Androidu P – otravné notifikace, šetření dat na WiFi a další drobnosti

Novinky v Androidu P – otravné notifikace, šetření dat na WiFi a další drobnosti
2018-07-03T12:58:22+01:00
• 14. 3. 2018
4

Teprve před týdnem jsme se dočkali představení Androidu P a zatím to vypadá, že se jedná o jednu z nejvíce upravených verzí. Změny jsou napříč celým systémem, přičemž se Google zaměřil i na drobnosti, které mají zjednodušit používání.

Otravné notifikace

Možná máte aplikaci, která neustále zasílá notifikace a vy je pokaždé smažete bez toho, aniž byste na ně klikli. Android P se vás právě u takových aplikací zeptá, jestli se nemají upozornění zrušit. Dalo by se říci, že Google v tomto ohledu chce více zpříjemnit používání bez toho, aby docházelo ke zbytečnému vyrušování uživatelů.

Obraz v obraze

Android Oreo získal funkci obraz v obraze, díky které můžeme stále sledovat například video z webu, aniž bychom museli mít stále otevřený webový prohlížeč. V nejnovější verzi mini okno pro sledování získává tlačítko navíc. Ozubené kolečko umožňuje vstup do nastavení, kde se nachází jen povolení nebo zakázání této funkce pro konkrétní aplikaci.

Propůjčeno z Chromu

V rámci vývojářských možností můžete v Androidu přenastavit některé součásti. To samé platí i ve webovém prohlížeči Chrome, kde se funkcionalita nachází na adrese chrome://flags. Nyní se něco podobného objevuje i v samotném Androidu P. Lze aktivovat nebo deaktivovat některé součásti. Je docela možné, že se v budoucnu právě zde bude objevovat více vychytávek.

Zvuk nabíjení

Google se rozhodl přidat jednu možnost do nastavení zvuků, která se týká upozornění na nabíjení zařízení. Nyní tedy dá smartphone s Androidem P vědět, jakmile dojde k nabíjení, nebo případně dojde k odpojení nabíječky skrze zvukové upozornění.

Šetření dat

Pakliže máte dvě zařízení s Androidem a jedno z nich používáte jako mobilní hotspot pro připojení k internetu, neměli jste jednoduchou možnost, jak trochu šetřit data. Připojené zařízení se většinou chovalo, jako by bylo připojeno k neomezenému internetu. To se mění s novým Androidem. U konkrétní WiFi můžete nastavit, že se hlídá objem přenesených dat. Připojené zařízení s Androidem P tak bude moci například vypnout zálohování obrázků do doby, než bude k dispozici běžná WiFi síť.

 

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com, androidpolice.com, androidpolice.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Helena Nováková

14. 3. 2018, 20:29

Prosím Jak si můžu nainstalovat Viber

Přemysl Vaculík

VIP 14. 3. 2018, 20:41

Z Obchodu Play.

Jiří Jindra

14. 3. 2018, 17:25

Ta notifikační část mi hrozně připomíná minulé verze iOS. Asi si Google řekl, že když Apple si mohl vypůjčit, tak může i on. Tím nemyslím, že to je špatně, jen na to chci poukázat, jako na zajímavost :)

Přemysl Vaculík

VIP 14. 3. 2018, 17:40

Design nemusí být finální, spíš bych počkal do června na nějaký verdikt.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim