reklama

Apple získal patent na ohebný smartphone/tablet

Apple získal patent na ohebný smartphone/tablet
2019-05-30T09:39:40+02:00
• 30. 5. 2019
2

Tento rok měl patřit novému trendu ohebných smartphonů, ale zatím to nevypadá moc dobře. Samsung pozdržel prodej kvůli konstrukci, Huawei nabere zpoždění kvůli americkému zákazu a Motorola Razr se zatím připravuje. Příští rok by se mohla objevit Xperia F, ale to není vůbec jisté. Mezitím se chystá i Apple, aspoň soudě podle patentových přihlášek.

Ohebný iPhone nebo iPad?

Už v roce 2013 si společnost Apple začala patentovat některé prvky, přičemž došlo i na patent ohledně ohebného smartphonu, ale zde šlo spíše jen o prohnutí. Dokonce se nyní spekuluje, že by v příštím roce mohlo vzniknout ohebné zařízení. Nyní jsme se ale dozvěděli, že právě společnost Apple získala patent na ohebný smartphone nebo tablet.

Z patentu se dozvídáme, že by se mělo jednat o větší zařízení, které půjde dvakrát přehnout, aby se zmenšila celková velikost. V podstatě se jedná o trochu odlišný způsob, pokud bychom porovnávali se Samsungem nebo Huawei.

Na druhou stranu se patentová přihláška více podobá prototypu od Xiaomi, ale rozdíly se zde najdou. Samozřejmě se dá podotknout, že se jedná jen o patent a finální zařízení nikdy nemusí vzniknout, ale vzhledem ke spekulacím a dřívějšímu snažení společnosti se dá odhadovat, že Apple skutečně pracuje na ohebném smartphonu nebo tabletu.

Apple stojí před nelehkým úkolem jako všechny jiné společnosti. Musí vyvinout takové materiály, které jednak odolají ohýbaní a budou natolik pevné, aby je nešlo lehce poškodit.

Zdroje: patentlyapple.com, gsmarena.com, caviar.global

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Matěj Vondráček

30. 5. 2019, 19:53
Android aplikace

Jestli Apple udělá ohýbací telefon, tak bude drahý jak auto

Tadeáš Pospíšil (Britanian man)

2. 6. 2019, 9:39
Android aplikace

A jestli Apple udělá auto, tak,tak….. To asi bude stát jak raketa ;) xd

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim