reklama

Samsung ruší předobjednávky Galaxy Fold, pokud zákazník nepotvrdí zájem aktualizováno

Samsung ruší předobjednávky Galaxy Fold, pokud zákazník nepotvrdí zájem [aktualizováno]
2019-05-07T13:35:16+02:00
• 7. 5. 2019
4

Aktualizováno 7. 5.

Samsung odložil začátek prodeje ohebného smartphonu/tabletu Galaxy Fold, jelikož se objevily konstrukční nedostatky. Zatím jsme netrpělivě očekávali, kdy se společnosti podaří problémy vyřešit, ale zjevně to nebude jen tak. Nyní rozesílá zájemcům, kteří si zařízení předobjednali, informaci, že předobjednávky budou zrušeny, pokud nebude zařízení odesláno do 31. května.

Zároveň dodává, že pokud i přes tyto komplikace s odložením má zákazník stále zájem, musí odpovědět na e-mail. Pokud tak neučiní, bude předobjednávka zrušena. Samsung se tak v podstatě chrání a připravuje se na situaci, že komplikace se nepodaří vyřešit včas.

Aktualizováno 22. 4.

Teprve včera se začaly objevovat zvěsti, že Samsung odloží začátek uvedení a prodeje unikátního smartphonu Galaxy Fold. Nyní společnost vydala oficiální stanovisko, že skutečně dochází k odložení a dodává, že nové datum uvedení novinky bude zveřejněno v následujících týdnech.

Samsung také uvádí v oficiálním stanovisku, že problémy jsou v odkrytých částech kolem displeje, přičemž některé vnitřní součástky mohou ovlivňovat samotný displej. Jedná se o prvotní poznatky, vyšetřování a zkoumání pokračuje dál. Samsung tak zřejmě upraví konstrukci, případně posílí ochranu displeje. Rozhodně se jedná o dobrou zprávu a Samsung raději počká do doby, než se vše vyřeší. Nyní je otázkou, jestli Huawei předběhne Samsung, případně jestli se nebude potýkat s podobnými problémy.

Původní článek 21. 4.

Samsung nemá vždy štěstí na nové produkty. Stačí připomenout kritickou konstrukční chybu, která způsobovala exploze baterií u Galaxy Note 7. Tentokrát si vybral svou dávku smůly u nejnovějšího zařízení Galaxy Fold.

Odložení Galaxy Fold?

Ohebný smartphone Galaxy Fold, jehož cena atakuje hranici 2000 dolarů, má zřejmě konstrukční problémy v případě displeje a samotného ohebného mechanismu. Kromě toho ochranný plastový film na displeji vypadá jako běžná fólie, takže někteří recenzenti se pokusili o odstranění, což vedlo k poškození displeje. Toto konkrétně se dá vyřešit dostatečným informováním zákazníků, ale problémy s displejem jsou vážnější.

Samsung se již nechal slyšet, že celou věc prošetřuje a zkoumá, k čemu vlastně došlo u modelů zaslaných recenzentům. Zatím tedy čekáme na oficiální stanovisko, ale jak se ukazuje, zřejmě Samsung nebude až tak moc pospíchat se začátkem prodeje Galaxy Fold.

Nyní se objevily informace, že došlo k odkladu události v Číně, kde mělo dojít k zahájení předprodeje. Kromě toho se také spekuluje o odložení začátku prodeje v USA. Vše se mělo odehrát v 17. týdnu tohoto roku. Mimo jiné některé zdroje uvádí, že Samsung odložil i školení zaměstnanců ohledně Galaxy Fold.

Zatím se nejedná o potvrzené informace, ale rozhodně by nebylo na škodu odložit prodej aspoň do doby, než budou známé výsledky zkoumání kolem problémů s displejem. Ostatně netřeba nyní spěchat, když konkurenční zařízení Mate X ještě nemá stanové datum prodeje, jen se uvádí polovina roku 2019.

Zdroje: gizchina.com, news.samsung.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Karel Mička

7. 5. 2019, 14:20
Apple aplikace

Být lídrem trhu občas něco stojí

Mara Studna

22. 4. 2019, 11:46

Ohebný display je jistě zajímavá technologie,nicméně teprve v začátcích a chce to zřejmě čas,než bude vše dobře odladěné.Odložení prodeje lze hodnotit jako správné rozhodnutí.

Janek Fanek

22. 4. 2019, 9:46

Ano, žádné konkrétní zhodnocení není známo, ale negativistické stanovisko na webu existuje. Firma Samsung to bude mít těžké, zejména kdy je spojován problém baterie s naprosto rozdílným stavem. Nový výrobek nemá nic společného s vadnou baterií note7. Zatím nikdo jiný se neodvážil jít na trh s takovou inovací, ostatní zatím mají něco na papíře ale skutek nikde. I když firmě tento koncept nevyjde, tak za nejaký čas přijde s něčím jiným, tomu ovšem rozumí je rozumní uživatelé.

Přemysl Vaculík

22. 4. 2019, 9:52
Android aplikace

Nijak to nespojuji. Jen jsem připomněl, že má firma občas smůlu.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit