reklama

Apple podal patentovou přihlášku na flexibilní baterie

Apple podal patentovou přihlášku na flexibilní baterie
2013-07-06T10:00:00+01:00
• 6. 7. 2013

Ihned při představení prvních ohebných displejů se začalo uvažovat o flexibilních smartphonech, přičemž na taková zařízení si budeme muset počkat. Důvodem je neohebnost zbylých součástek a dílů, z kterých se skládá mobil. Například takové baterie se stále nacházejí ve stavu vývoje a nevypadá to, že bychom se dočkali v dohledné době. Ovšem Apple si razí svou cestu a momentálně si podal patentovou přihlášku na ohebné baterie.

6a0120a5580826970c019104150f8b970c-800wi

V podstatě by se dalo říci, že na to jde šalamounsky. Vývoj flexibilních baterií si žádá obrovské finance, a tak by se ani zde neobjevil významný pokrok v dohledné době. Dle jeho patentu využije stávající technologie, přičemž použije větší množství baterií seskládaných vedle sebe, ale při tom ponechá mezi nimi mezery. Takto docílí částečné ohebnosti, která se bude hodit u specifických zařízeních.

Nemusíte se bát, že by se jednalo hned o iPhone, který byste si ohnuli do potřebného tvaru. V tomto případě se spíše využití najde v náramku pro chytré hodinky iWatch. Ostatně samotný název si nechává registrovat po celém světě. Můžeme předpokládat, že v budoucnu se objeví iWatch i se zakřiveným nebo ohebným displejem, jelikož i v této kategorii si nechal podat několik patentových přihlášek.

Zdroj: patentlyapple.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim