reklama

Apple si chce patentovat flexibilnĂ­ smartphone

Apple si chce patentovat flexibilnĂ­ smartphone
2013-04-11T09:26:17+01:00
• 11. 4. 2013

Když Samsung poprvé ukázal ohebný displej, rozběhly se řeči a diskuze nad flexibilními smartphony, které budeme moci kroutit, ohýbat a mačkat. V tomto roce se dokonce korejský výrobce pochlubil prvním mobilem, který byl vybaven zahnutým displejem. Jedná se zřejmě o budoucnost designu, ale sama společnost se nechala slyšet, že to není vše. Někdy v budoucnu hodlá představit i mobil, který si pořádně zkroutíte.

youmgallery09

Pokud se ptáte, proč takový mobil není k dispozici už dnes v podobě prototypu, je zde jednoduché vysvětlení. Ohebnost displejů nestačí a musí se vyvinout materiály, které vydrží kroucení a mačkání. To samozřejmě není vše, jelikož například baterie nebo jiné součástky jsou zatím neohebné. To ovšem některým firmám nevadí a podávají si patentové přihlášky na flexibilní smartphony. Tentokrát se jedná o společnost Apple, které si podala patentovou přihlášku, která má dlouhou cestu k potvrzení.

SamotnĂ˝ popis patentu nemyslĂ­ jen na ohebnĂ˝ displej, ale jsou zde uvedeny například senzory, kterĂ© rozpoznajĂ­ zmÄ›nu zpĹŻsobenou ohnutĂ­m zařízenĂ­. Vše je uvedeno pod názvem „Flexible electronic devices“ (ohebnĂ© elektronickĂ© zařízenĂ­), kam spadajĂ­ nejen mobilnĂ­ telefony.

Flexible-iPhone

Ze samotných nákresů zařízení můžeme vyčíst, že se myslelo téměř na vše. Najdeme zde baterie, které jsou uzpůsobeny pro takový typ smartphonu. Nechybí i speciální obvody, u kterých se bude muset změnit konstrukce. Je důležité podotknout, že ani u tohoto nákresu se nebude jednat o dokonalou ohebnost. Umožní jen mírné zakřivení, které se třeba bude hodit při přizpůsobení tvaru při volání. Zatím tedy neexistuje ohebný smartphone, ale u Applu si jej chtějí patentovat.

Bude zajímavé sledovat, jestli zde budou patentové spory o taková zařízení. Na jedné straně zde máme výrobce, kteří investují do vývoje. Na straně druhé je firma, která možná bude mít patent na takové zařízení.

Zdroj: unwiredview.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim