reklama

Sony chystá Xperii F, ohebný smartphone

Sony chystá Xperii F, ohebný smartphone
2019-05-29T06:44:55+02:00
• 29. 5. 2019

Letošní rok měl patřit prvním ohebným smartphonům, ale současná situace není zrovna pěkná. Samsung řeší konstrukční problémy se svým zařízením Galaxy Fold, přičemž došlo k dalšímu odkladu. Huawei by teoreticky mohl uvést svůj model Mate X, ale vzhledem k problémům kolem amerického zákazu se novinky jen tak nedočkáme. Nyní má šanci společnost Motorola, která připravuje model Razr. Dalším výrobcem by se mohla stát společnost Sony.

Sony Xperia F

Nyní se objevily spekulace kolem chystané novinky Xperia F. Kompletní název by měl být Sony Xperia F 5G, kde písmeno F bude asi značit slovo Fold, tedy ohebný mobil. Dle dostupných informací dochází k vyjednávání mezi firmami Sony a Samsung kolem dodávek ohebných OLED displejů.

Kromě toho by nové zařízení mohlo mít poměr stran 21:18, tedy 7:6. Z toho lze usuzovat, že se bude jednat v základu o smartphone, který půjde rozložit do podoby čtvercového tabletu, nebo se bude jednat po delší době o tablet složitelný do podoby smartphonu. Není jasné, jestli se Sony vydá cestou Mate X nebo Galaxy Fold, ale rozhodně neohrozí řešení od Motoroly.

Xperia F

Koncept

Spekulace také zmiňují, že by se zařízení mohlo poprvé ukázat až v roce 2020 společně s chystanou konzolí PlayStation 5. Vzhledem k tomu, že se jedná o první spekulace, můžeme soudit, že si Sony pohrává s tímto typem zařízení. Jestli se ho vůbec dočkáme, není jasné. Jde ale říci, že bude zapadat mezi velmi drahá zařízení. Tomu nasvědčuje i použitá technologie 5G.

Zdroje: gizmochina.com, mirror.co.uk

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim