reklama

ZTE chce konkurovat ohebnému smartphonu od Samsungu

ZTE chce konkurovat ohebnému smartphonu od Samsungu
2018-12-22T17:00:17+02:00
• 22. 12. 2018

První reálný příslib příchodu ohebných smartphonů s flexibilními displeji se objevil v roce 2013, ale až po pěti letech zde máme technologii zobrazovacího panelu, který vydrží náročné používaní samotnými uživateli. Jako hlavního lídra v této oblasti můžeme zvolit Samsungu, ale nebude se jednat o jedinou společnost, která chce něco takového přinést na trh. Ohebný smartphone zřejmě nabídne LG a jak se ukazuje, dalším výrobce by mohla být společnost ZTE.

ZTE ve stopách Samsungu

ZTE to v poslední době nemělo jednoduché, o to víc se musí snažit, aby firma jen tak nevymizela z trhu a obstála v těžké konkurenci. Nyní se ukazuje, že pracuje na smartphonu s dvěma displeji, přičemž jeden z nich bude ukryt v zařízení a bude ohebný.

Smartphone jako takový nabídne hlavním displej a po otevření (jakoby knihy) se naskytne pohled na větší zobrazovací panel. Mobil by měl disponovat duálním zadním foťákem a přední selfie kamerou, byť je zde možnost také duální sestavy. Zařízení zcela schází konektor na sluchátka (3.5mm jack), z čehož se dá soudit, že se nejedná o příliš starý prototyp.

zte

Patentová přihláška také ukazuje, že bude k dispozici čtečka otisků prstů na zádech, přičemž menší displej bude mít minimální rámečky. Při rozložení nebude mít uživatel k dispozici selfie kameru, ale na druhu stranu zřejmě bude možné pouštět stereo zvuk, soudě podle umístění otvorů na stranách zařízení.

Zatím není jasné, jestli se jedná o reálné zařízení, nebo si ZTE připravuje půdu na možné budou představení. Jedno se dá ale konstatovat. S podobným zařízením přijde i Samsung, jak sám trochu ukázal na své konferenci kolem ohebného displeje.

Zdroj: androidheadlines.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat