reklama

LG si patentovalo ohebný telefon bez rámečků

LG si patentovalo ohebný telefon bez rámečků
2018-07-05T23:36:48+01:00
• 6. 7. 2018

Americký patentový a známkový úřad udělil společnosti LG patent na koncept ohebného smartphonu. V registraci patentu, který byl udělen 28. června, lze z několika nákresů poměrně dobře pochopit princip fungování zamýšleného zařízení.

Patent ukazuje velký smartphone s displejem bez rámečků. V polovině je přístroj vertikálně rozdělen na dvě části, spojené jakýmsi pantem. Jde o mechanismus několika spojených dílů, které umožňují obyb ražízení. Displej je rovněž ohebný a po složení zařízení se nachází ve vnitřní části.

Větší část patentu se zaměřuje na samotný princip fungování ohebné části, navrženo je i několik způsobů provedení zmíněného pantu. Nalezneme zde však i zmínky o konkrétních funkcích, jimiž by případný smartphone mohl disponovat.

V dokumentu je uvedeno, že v zavřeném stavu by telefon udržovaly magnety. Na zavření či otevření by reagoval i samotný displej a podle aktuálního pohybu by se buď sám rozsvítil, či zhasnul.

Zajímavá funkcionalita by mohla být spojena s fotoaparátem, u nějž se předpokládá, že by měl fungovat se zhasnutým displejem. Jak můžeme vidět na přiloženém obrázku, telefon by bylo možné ve složené poloze umístit například do náprsní kapsy a natáčet hands-free video.

Při částečném složení do písmene „V“ by se dal telefon postavit na stůl či jiný vodorovný povrch a opět využít k pořizování záběrů bez držení. U skupinových fotografií by tak například odpadla nutnost obtěžovat s fotografováním kolemjdoucí, či nosit s sebou neustále stativ pro dosažení podobného umístění telefonu.

Od samotného LG jsme se ohledně ohebného smartphonu mnoha informací zatím nedočkali. Hojně se však poslední dobou hovoří o podobném konceptu od Samsungu. Právě u Samsungu se očekává příchod podobného zařízení již v příštím roce, necháme se tedy překvapit, zda svůj patent i LG brzy přemění v reálný produkt.

Zdroj: androidauthority.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat