reklama

To nej z uplynulého týdne #19 – HTC Nexus „Flounder“, zrychlená výstavba LTE a klesající zájem o iPady

To nej z uplynulého týdne #19 – HTC Nexus „Flounder“, zrychlená výstavba LTE a klesající zájem o iPady
2014-05-11T14:45:28+02:00
• 11. 5. 2014

Google opět před soudem

Velké společnosti musí poměrně často čelit nejrůznějším žalobám, Google nevyjímaje. Tentokrát si na něj posvítila advokátní kancelář Hagens Berman, které se nelíbí dominantní postavení Google vyhledávače v zařízeních s Androidem. Mají šanci na úspěch? Dočkáme se něčeho jako “ballot screen”?

google-legal-240px

Zájem o iPady klesá

Trhu s tablety už nedominuje pouze jedna společnost v podání Applu. V poslední analýze společnosti IDC jde vidět, že Samsung posiluje své postavení. iPady mezitím meziročně oslabují.

Apple Samsung

T-Mobile a O2 spojují síly

Výstavba LTE sítí se urychluje, což dokazuje poslední informace od dvou našich operátorů. Ti se spojují v oblasti výstavby sítě, čímž budou moci pokrýt většinu území do konce tohoto roku.

mapa

CyanogenMod urychluje aktualizace

Vývojáři jedné z nejpopulárnějších ROM slibují, že nově budou vycházet dvě aktualizace měsíčně. Tímto reagují na výtky z řad uživatelů.

cyanogenmod

Název iWatch by mohl být problémový

Ačkoliv Apple ještě nepředstavil své chytré hodinky, o kterých se spekuluje poslední dva roky, zřejmě bude mít problém s očekávávaným názvem iWatch. Švýcarská společnost Swatch je připravena jít do souboje, kvůli svému produktu ISwatch.

B_SIK121D-iSWATCH

Google Mapy 8.0

Google vydal poměrně významnou aktualizaci svých map pro smartphony a tablety. Zejména vylepšil offline režim a možnosti navigování. Samozřejmě došlo i na další drobné změny.

Screenshot_71

AMD se zaměří na smartphony a tablety s Androidem

Výrobce polovodičových součástek AMD se do této chvíle nijak vehementně nezajímal o smartphony. Během příštího roku by mohlo dojít ke změně, jelikož byly oznámeny nové procesory s architekturou od ARMu.

Screen Shot 2014-05-05 at 11.25.30 AM_678x452

Smartphony za 20 dolarů

Do konce tohoto roku se máme dočkat mobilů se systémem Android, u nichž se cena bude pohybovat kolem 20 dolarů. To vyplývá z analýzy společnosti ARM.

Screen Shot 2014-05-06 at 2.45.45 AM_575px

Huawei Ascend P7

Čínský výrobce představil v Paříži nový top model Ascend P7. Základní specifikace nikoho neohromí, jsou srovnatelné s modely od konkurence. Avšak cena 9 999 Kč pro náš trh je již dostatečně zajímavá.

Huawei-Ascend-P7 (2)

LG Isai FL

Korejský výrobce představil nový model Isai FL, který je vybaven QHD displejem. Skoro bychom mohli říci, že by se mohlo jednat o silně upravenou variantu nepředstaveného modelu LG G3.

LG Isai FL - přední část

Beats Electronics pod křídly Applu

Objevily se spekulace kolem nového vlastníka společnosti Beats Electronics. Apple by měl zaplatit 3,2 miliardy dolarů. Ačkoliv nemáme k dispozici oficiální tisková prohlášení od obou společností, tak samotný Dr. Dre tento obchod potvrdil v jednom videu.

iphones-by-dre

HTC Nexus „Flounder“?

Po dlouhé době bychom se měli dočkat Nexus zařízení od tchajvanského výrobce HTC. Nasvědčují tomu nové důkazy z Androidu 4.4.3 KitKat Maintenance Release 2. Kromě toho jsme se dozvěděli o další novince od Googlu.

Nexus-8-možná-podoba

Dočkáme se nového Gmailu?

Objevil se další důkaz o chystané změně Gmailu. Dříve jsme měli k dispozici snímky obrazovek verze pro Android, nyní unikla podoba webového Gmailu.

Screen4

Aplikace a hry – novinky a aktualizace

Nepřehlédněte: To nej z uplynulého týdne #18 – Nexusy zřejmě skončí, Disk Google se mění a Ubuntu pro Android v kómatu

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim