reklama

Samsung chystá 250MPx foťák pro mobily

Samsung chystá 250MPx foťák pro mobily
2020-05-02T15:00:16+02:00
• 2. 5. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Jihokorejský gigant investuje čím dál více do senzorů na focení. Jako první představil 108MPx snímač, který se prvně objevil u mobilů Xiaomi, dnes jej najdeme například u Galaxy S20 Ultra. Nyní se spekuluje, že s Xiaomi pracuje na 150MPx snímači, přičemž Samsung nastínil, že se v budoucnu dočkáme 600MPx modelu. Nyní zde máme spekulace, že bychom se mohli dočkat 250MPx senzoru.

Samsung a foťáky

Ještě před nějakým časem se odsuzovalo mnoho megapixelů, jelikož se jednalo o trochu zbytečnost u mobilů, ale firmy přišly s nejrůznějšími vychytávkami, jako je například spojování pixelů, respektive jejich dat. Sice tedy máte k dispozici 108MPx snímač, ale standardně se produkují snímky s nižším rozlišením, ale nabízí zpravidla lepší výsledky, zejména za zhoršených podmínek.

Nadcházející 150MPx senzor nabídne lepší výsledky, ale případný 250MPx foťák by mohl nabídnout o něco více možností. Kromě počtu pixelů se také spekuluje o velikosti novinky. Aktuální top modely od Samsungu nabízí senzor o velikosti 1/1.33″, ale větší najdeme například u Huawei P40 Pro, kde je senzor velký 1/1.28″. Novinka s 250 MPx by měla být velká rovnou jeden palec.

108Mp ISOCELL main0 1000x380x

108 MPx, Zdroj: Samsung

Bude se tak jednat o největší senzor v oblasti mobilů. S tím ale bude spojena úprava konstrukce, respektive Samsung bude muset vymyslet, jak zakomponovat takto velkou součástku do těla mobilu i s optikou. Buď bude foťák více vystupovat, nebo mobil bude tlustější.

Pakliže se informace potvrdí, Samsung asi nabídne o něco větší číslo v rámci digitálního zoomu, ale asi i lepší fotografické výsledky za zhoršených světelných podmínek.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat