reklama

Vychází Android 11 Developer Preview 2.1 aktualizováno

Vychází Android 11 Developer Preview 2.1 [aktualizováno]
2020-04-02T19:55:14+02:00
• 2. 4. 2020

Zdroj: Google.com

1

Aktualizováno 2. 4.

Už u první vývojářské verze jsme se nedlouhou na to dočkali opravné aktualizace, které řešila několik problémů. I tentokrát, s odstupem pár týdnů, je na světě aktualizace pro druhou vývojářskou verzi. Android 11 Developer Preview 2.1. Zpravidla jde o opravy spojené s grafickým rozhraním a případným zamrznutím při určitých situacích. Některá vylepšení se týkají aplikací jako Wear OS nebo Nastavení. Nic nového nepřibylo.

Původní článek 18. 3.

Google vydal Android 11 Developer Preview pro vývojáře v druhé polovině února, přičemž ne dlouho na to vyšla opravná verze Android 11 DP 1.1. Tentokrát se neodehrává mnoho viditelných změn, jako tomu bylo dříve. Sami posuďte v naší mini sérii monitorující novinky a změny v nové verzi systému.

Android 11 Developer Preview 2

Podle nastaveného plánu jsme se nyní dočkali vydání druhé vývojářské verze Androidu 11, která obsahuje několik změn, které se dotknou hlavně vývojářů. Samozřejmě budeme pátrat po novinkách a změnách, které se týkají i běžných uživatelů.

Co se týče oficiálního seznamu novinek, tak Google zakomponoval identifikaci 5G pro vývojáře, kteří budou moci zjistit, jestli zařízení je připojeno na 5G New Radio (NR) nebo Non-Standalone (NSA). Došlo na přidání detekce ohybu u zařízení s ohebnou konstrukcí, takže aplikace mohou být lépe optimalizovány. Dále došlo na úpravu Neural Networks API a Call Screening.

Android 11 Developer Preview 2

Zdroj: Google

Zapracovalo se i na zabezpečení, kde aplikace musí mít jasně definováno v manifestu, že přistupují ke kameře a mikrofonu za určitých podmínek. Aplikace nově budou moci nastavit frekvenci displeje na zařízeních, které mají větší možnosti. Například hra si bude moci zvolit 90Hz, 120Hz nebo 144Hz.

Nová verze obsahuje další změny, ale ty se týkají zejména vývojářů. Vše je popsáno v oficiálních příspěvku na blogu pro ně. Běžní uživatelé, kteří si budou chtít vyzkoušet beta verzi, si budou muset počkat až do května, kdy vyjde první veřejná verze.

Zdroje: xda-developers.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiří Vinduška

3. 4. 2020, 11:56

A co nového bude v TV Android 11?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim