reklama

Mobily Nokia 3, 5, 6 a 8 budou dostávat aktualizace o rok déle

Mobily Nokia 3, 5, 6 a 8 budou dostávat aktualizace o rok déle
2019-08-15T10:00:54+02:00
• 15. 8. 2019

SpoleÄŤnost HMD Global uvedla v roce 2017 tĹ™i mobilnĂ­ telefony najednou – Nokia 3, 5 a 6. Nokia 8 byla uvedena o pár mÄ›sĂ­cĹŻ pozdÄ›ji. Jednalo se vlastnÄ› o prvnĂ­ zařízenĂ­ tohoto vĂ˝robce. V tuto chvĂ­li je HMD známo svĂ˝mi mobily Nokia hlavnÄ› dĂ­ky programu Android One a takĂ© ÄŤastÄ›jšími aktualizacemi. Dle pĹŻvodnĂ­ch podmĂ­nek všechny výše zmĂ­nÄ›nĂ© mobily mÄ›ly slĂ­beny aktualizace po urÄŤitou dobu, ale to se trochu zmÄ›nĂ­.

Nokia 3 – základ s ÄŤistĂ˝m Androidem [recenze]

Rozšíření aktualizací

Jak bylo řečeno, u mobilů byly slíbeny bezpečnostní aktualizace po dobu dvou let. HMD Global se rozhodlo, že prodlouží tuto dobu o jeden rok, takže mobily Nokia 3, 5, 6 a 8 budou dostávat pravidelné bezpečnostní čtvrtletní aktualizace až do roku 2020.

Nokia 5 – kráska s perfektnĂ­m tÄ›lem [recenze]

Původně byly plánovány aktualizace do října tohoto roku, ale nově mohou majitelé očekávat prodloužení až října 2020. Pokud vlastníte Nokii 2, která byla uvedena v říjnu 2017, tak neobdržíte takovou výhodu. Aktualizace budou ukončeny v listopadu 2019.

Sice se jedná o poměrně dobré zprávy, ale neočekávejte, že byste obdrželi novější systém Android. V tomto případě jde pouze o bezpečnostní aktualizace, které nezasahují do hlavních funkcí systému, jen opravují chyby a zranitelnosti.

Nokia 6 – KdyĹľ perfektnĂ­ zpracovánĂ­ nestaÄŤĂ­ [recenze]

Rozhodně je dobré vidět, když se výrobce stará, ale jak asi někteří podotknou, nelze srovnávat se společností Apple. Ta se o svá zařízení stará mnohem déle, byť systém aktualizací je trochu odlišný.

Nokia 8 – to nejlepší z „Finska“ [recenze]

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim