reklama

Exynos 9825 je nový procesor pro Galaxy Note10

Exynos 9825 je nový procesor pro Galaxy Note10
2019-08-07T08:30:10+01:00
• 7. 8. 2019

V minulém roce jsme se dočkali nového procesoru Exynos 9820, který se následně objevil u smartphonů Galaxy S10 (recenze) a Galaxy S10e (recenze). V lednu se objevila informace, že by společnost mohla chystat nový procesor pro nadcházející Galaxy Note10, ale vše bylo nejisté, když Samsung si nechává nový SoC pro sérii Galaxy S. Nyní jsme se ale dočkali novinky v podobě Exynos 9825.

Samsung Exynos 9825

Už jen z názvu je patrné, že nelze očekávat mnoho rozdílů v porovnání s původním procesorem Exynos 9820. Z pohledu specifikací se opravdu neudálo mnoho změn. Dle webu AnandTech je jediná změna vidět u clusteru jader Cortex A75, kde došlo k navýšení frekvence z 2,31 GHz na 2,4 GHz. Dokonce i další doplňkové technologie jsou identické.

K dispozici jsou jen základní specifikace, takže netušíme, jestli nedošlo například k navýšení frekvence u grafického čipu nebo ke změně v oblasti cache pamětí. I přesto je zde jedna pořádná změna, která nemusí na první pohled působit významně.

Původní Exynos 9820 je vyráběn 8nm procesem, přičemž Exynos 9825 se dočkal 7nm EUV technologie. Právě díky tomu se mohl Samsung zaměřit na efektivitu nového procesoru. Vzhledem k tomu, že základní specifikace jsou stejné, tak nový procesor spotřebuje méně energie k docílení stejného výkonu. Dalším pozitivním dopadem nového výrobního procesu je také velikost samotného SoC. Jak velká změna se odehrála v oblasti rozměrů, zatím není známo.

Je evidentní, že dnešní tiché uvedení procesoru Exynos 9825 přímo souvisí s dnešním představení série Galaxy Note10. I tak očekáváme, že za pár měsíců se dočkáme dalšího nového procesoru Exynos, který bude připraven pro budoucí novinky Galaxy S11.

Zdroj: anandtech.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat