reklama

Samsung a Google spojují síly v rámci RCS

Samsung a Google spojují síly v rámci RCS
2018-09-13T09:34:17+02:00
• 13. 9. 2018

Google v roce 2016 oznámil iniciativu pro prosazení nového standardu RCS (Rich Communications Services). Jednoduše řečeno, jedná se o další stupeň ve vývoji SMS a MMS, ale s tím rozdílem, že obsah může poskytovat více informací, i v interaktivní rovině. Následně jsme se dočkali nové aplikace s podporou této novinky, přičemž letos došlo na oznámení podpory u Android Automotive. Nejnovější posun nastal u Zpráv pro Androide, kde s RCS bude pracovat i chytrý asistent. Google nepřestává ve vývoji, což dokazuje oznámení o spolupráci se Samsungem.

RCS spojuje Google a Samsung

Obě společnosti oznámily, že v rámci RCS budou spolupracovat i na úrovni svých aplikací. Nativní aplikace na Samsung smartphonech bude podporovat stejný formát RCS, který prosazuje Google. Ten je založený na GSMA Universal Profile 2.0. Kromě podpory při komunikaci mezi oběma aplikacemi bude patřit mezi hlavní novinky například možnost odesílání zpráv přes WiFi.

Další zajímavé funkce jsou jako bohatší skupinové konverzace, indikátor psaní a přečtení, a možnost sdílení fotografií o vysoké kvalitě. Samsung nasadí tuto novinku u mobilů Galaxy S8, S8+, S8 Active, S9, S9+, Note8 a Note9, včetně vybraných modelů sérií A a J. Jedinou podmínkou je aktualizace na Android 9.0 Pie.

Jedná se skutečně o významný posun, který by mohl znamenat počátek revoluce v rámci textových zpráv. Problém je ale u operátorů, kteří se k této technologii stále nějak moc nemají. Například v rámci České republiky aktivně podporuje RCS jen Vodafone:

Vodafone byl první v České republice, který zavedl a již několik let RCS (Rich Communication Services) podporuje. Tato funkcionalita je standardně dostupná v telefonech značky Vodafone, případně ji uživatelé naší sítě mohou využívat prostřednictvím volně a zdarma dostupné aplikace Call/Message+ pro Android nebo iOS.“

Společnost T-mobile zatím nic takového neplánuje. Pakliže by se rozhodlo o nasazení, učiní tak globálně:

„Toto řešení se zatím v naší síti implementovat nechystáme. Pokud k zavedení v budoucnu dojde, stane se tak v dlouhodobějším horizontu a v rámci celé skupiny Deutsche Telekom.“

Poslední hlavní mobilní operátor O2 do dnešního dne neodpověděl na dotaz týkající se podpory RCS, a to se ptáme již od roku 2017. Snad operátory přesvědčí největší společnosti v rámci mobilního průmyslu, ale zatím to nevypadá dobře.

Zdroj: neowin.net

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat