Nubia Z18S se dvěma displeji se dostane do prodeje aktualizováno

Nubia Z18S se dvěma displeji se dostane do prodeje [aktualizováno]
2018-09-26T18:05:05+02:00
• 26. 9. 2018
1

Aktualizováno 26. 9.

Před týdnem se objevilo video na internetu zachycující údajný prototyp modelu Nubia Z18S se dvěma displej. Mělo se jednat o ukázku, jak může vypadat mobil bez přední kamery a s maximálním využitím přední strany pro displej. Právě sekundární displej na zádech zde má sloužit při focení selfie zadní kamerou. Nyní se objevily bližší informace nasvědčující, že se Nubia Z18S dostane do prodeje.

Konkrétně byla nepředstavená novinka zachycena u čínské certifikační autority, což svědčí o získávání nutných povolení k prodeji. Kromě toho se dozvídáme, že budou k dispozici dvě varianty: 8 GB RAM +128GB úložiště a 6 GB RAM + 64GB úložiště. Primární displej bude typu LCD s rozlišením Full HD+ na 6,26palcové úhlopříčce. Sekundární bude mít 1520 × 720 pixelů s úhlopříčkou 5,1 palců, přičemž se bude jednat o AMOLED panel.

Na zadní straně se bude nacházet duální foťák s hodnotami 24 a 16 MPx. Energii bude dodávat baterie o kapacitě 3800 mAh a o výkon se postará Snapdragon 845. Více informací se zatím nepodařilo získat, ani neznáme datum uvedení na trh.

Původní článek 18. 9.

Možná jste již zaznamenali snahy některých výrobců vyřešit umístění přední kamery. Nejnovějším modelem s atypickým řešením bude Honor Magic 2, ale nesmíme opomenout modely jako Vivo NEX a Oppo Find X. Dokonce i Lenovo plánuje vysouvací systém pro přední kameru. Ač se jedná o zajímavá řešení, mají nespornou slabinu. Sníženou konstrukční pevnost, absenci voděodolnosti a také nesmíme opomenout, že jakákoliv pohyblivá součástka je nachýlenější na opotřebení. Nubia ale půjde trochu jinou cestou u modelu Z18S.

Nubia Z18S s dvěma displeji

Již jsme zaznamenali náznaky, že by chystaný model Nubia Z18S měl nabídnout dva displeje. Jeden regulérní na přední straně, který by měl využívat maximální plochu, a druhý na zadní straně. Právě sekundární displej je v tomto ohledu dostatečně praktickým řešením.

Mnozí by mohli namítat, že sekundární displej je zde slabinou, ale když se podíváme na současný trh, tak vlastně nejde ani tak o velkou změnu. Podstatná část mobilů má na zádech odolné sklo. V tomto případě tedy nebude za sklem jen barevný nátěr, ale další displej.

Nubia chystá mobil bez výřezu, brady a přední kamery

Právě ten by měl sloužit při pořizování selfie, kde se jednoduše využije hlavní duální foťák. Tudíž není zapotřebí někam umisťovat další foťák, s mnohdy horšími parametry. Kromě náznaku v podobě obrázku výše, už se podařilo tento model zachytit v Asii.

V tuto chvíli neznáme jakékoliv bližší specifikace, ale z videa je pochopitelné, že mobil dokáže určit svou orientaci. Zřejmě na základě senzorů systém rozhoduje, který displej má být v danou chvíli aktivní. Kromě toho si lze všimnout, že čtečka otisků prstů je umístěna na boku zařízení.

Pakliže dojde k uvedení této novinku, nejednoho zájemce bude zajímat, jak dlouho vydří smartphone na jedno nabití, když jsou zde umístěny dva displeje. Také je zde možnost, že se jedná o prototyp nebo demonstraci toho, co dokáže Nubia vyrobit.

Zdroje: gsmarena.com, phonearena.com, neowin.net, xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

VIP 18. 9. 2018, 9:47

Hezký bez notch ale doufám že baterie nabídne větší kapacitu.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat