Nubia chystá mobil bez výřezu, brady a přední kamery

Nubia chystá mobil bez výřezu, brady a přední kamery
2018-06-28T08:57:06+02:00
• 28. 6. 2018

Nejnovějším trendem v oblasti smartphonů je minimalizováno rámečků kolem displeje, ale je zde jeden podstatný problém – kam schovat reproduktor, senzory a hlavně přední kameru. Někteří výrobci jednoduše nechali udělat výřez do displeje, ale nejedná se zrovna o estetické řešení. Jiný si nechali záležet a začali vyvíjet jiné metody, jak schovat zejména přední kameru. Za zmínku stojí nejodvážnější novinky v podobě Vivo NEX A/S nebo Oppo Find X. Nyní se ale objevuje další řešení, které má větší šanci na úspěch. Stojí za ním společnost Nubia.

Nubia bez přední kamery?

Značka Nubia více méně spadá pod ZTE, které se potýká s problémy. To ale zřejmě nevadí a Nubia si jde vlastní cestou. Nyní se ukazuje, že by v dohledné době se mohl představit nový smartphone, který může nastolit novou cestu u mobilů s maximálním využitím přední strany pro samotný displej. K dispozici máme render, jak by novinka mohla vypadat.

Na první pohled se jedná o další mobil, který minimalizoval rámečky kolem displeje, ale detaily jsou zde důležité. Například čtečka otisků prstů bude umístěna na boku zařízení. Není jisté na kterém, jelikož na obou se nachází výřez pro tlačítko. Možná jsou obě místa určena pro čtečku. Dále si všimněte, že zde není výrazná brada jako u jiných mobilů.

Rozhodně je design symetrický, což se o některých konkurenčních modelech nedá říci. Asi tím nejzajímavějším detailem je absence přední kamery – jednoduše zde není a ani nenajdete místo pro mechanické vysunutí této součástky. Asi až další uniklý render naznačuje, kam se poděla selfie kamera.

Právě zadní strana je vybavena sekundárním displejem. Sice to vypadá na použití monochromatického displeje, ale je docela možné, že právě tento druhý displej bude sloužit pro náhled při focení hlavním foťákem na zadní straně. Nejedná se o unikátní řešení, něco podobného zde již bylo například u mobilů Meizu, ale v tomto pojetí se jedná o zajímavý krok.

Nubia bude mít jednu zásadní výhodu od výše jmenovaných mobilů, které řeší přední kamerku pomocí mechanických součástek. Nubia bude moci nabídnout například voděodolnost a navíc se nemusí starat o opotřebování výsuvných mechanismů. Navíc skleněné mobily jsou zde nějakou dobu, takže se nemusí objevit větší problémy.

V tuto chvíli o novince nevíme více informací, ale k představení by mohlo dojít zřejmě již v srpnu tohoto roku.

Zdroj: fonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat