reklama

Mobil se 4 foťáky na zádech chystá Lenovo

Mobil se 4 foťáky na zádech chystá Lenovo
2018-09-30T15:59:20+01:00
• 30. 9. 2018
2

Lenovo se netají, že připravuje bezrámečkový smartphone, který by měl být představen během října. Možná se chystané novinky Lenovo Z5 Pro dočkáme již během několika dnů. Tentokrát se máme dočkat opravdového využití celé přední strany, přičemž selfie kamerka bude schovaná ve výsuvném mechanismu. Nyní ale společnost zveřejnila na čínské sociální síti WeiBo upoutávku lákající na čtyři foťáky.

Čtyři nebo více foťáků

V rámci marketingových materiálů si výrobci pohrávají se slovíčky. Například LG láká na mobil s pěti foťáky, ale v tomto případě chystaná novinka LG V40 ThinQ nabídne tři foťáky na zadní straně a dva na přední. Lenovo ale rovnou láká na sestavu čtyř foťáků. Na zveřejněném obrázku je vidět celá sestava, přičemž uprostřed se nachází přisvětlovací dioda. Sestava může připomínat Huawei Mate 20 Pro.

Obrázek dále zmiňuje, že k představení nového mobilu dojde v říjnu. Bohužel více neprozrazuje. Můžeme jen odhadovat, jakou budou mít jednotlivé foťáky funkci. V první řadě bude standardní s vyšším počtem megapixelů. Dále by sestava mohla nabízet širokoúhlý foťák a také jeden s možností zoomu. U posledního je vícero možností jako třeba monochromatický senzor nebo jen slabší pro určování hloubky ostrosti.

Samozřejmě se jedná jen o náš odhad, ale je docela možné, že by byla nabídka chudší, co se týče funkcí. Musíme si tedy počkat, jestli se dočkáme mobilu se čtyřmi foťáky na zadní straně v podobě Lenovo Z5 Pro, nebo se bude jednat o zcela jiný model.

Kromě toho bychom se měli dočkat v říjnu mobilu od Samsungu, který by mohl také obsahovat čtyři foťáky na zadní straně. Králem, aspoň v počtu senzorů, asi bude Nokia 9, která by měla mít sestavu s pěti foťáky.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dave Wojnar

1. 10. 2018, 4:37
Android aplikace

jeeé nejšitovější značka se snaží o další mrdku hm…

René Fírek

30. 9. 2018, 21:22
Android aplikace

Bravo.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim