reklama

Novinky v Androidu P – drobnosti napříč systémem

Novinky v Androidu P – drobnosti napříč systémem
2018-06-14T08:35:18+01:00
• 14. 6. 2018
1

Nedávno jsme se dočkali představení druhé veřejné beta verze Androidu P. Od uvedení první tohoto systému pro vývojáře se podařilo objevit mnoho novinek, o kterých se Google ani nezmínil. Změn je v systému skutečně mnoho, přičemž došlo o na drobnosti, které by možná nejeden uživatel přehlédl.

Soubory

V poslední verzi došlo na jednoduché přejmenování aplikace Stahování na Soubory. Pokud jste byli zvyklí právě na původní název, tak budete v seznamu aplikací hledat marně. Nově tedy musíte jít po ikoně s označením Soubory.

Zvuky Wear OS

Z nastavení smartphonu je možné měnit hlasitost chytrých hodinek s Wear OS. Bohužel se nám v našem případě nepodařilo docílit stejné možnosti. Je tedy otázkou, na čem je tato možnost závislá.

Dříve připojená zařízení

V rámci nastavení bluetooth zařízení umí být přeplněno, čehož si můžete všimnout na svém zařízení, pokud jste mobil spárovali s větším množstvím příslušenství. Nyní se ale zobrazují jen aktivní spojení, přičemž pomyslná historie se ukrývá pod položkou Dříve připojená zařízení.

Ikona hodin

Vývojáři v Googlu asi neměli co na práci a pohráli si i s takovou drobností, jako je ikona hodin v seznamu nedávno spuštěných aplikací. Ta se totiž animuje podle aktuálního času. Tohoto byste asi vůbec nevšimli.

Automatické vypnutí sdílení připojení

Jakýkoliv smartphone s Androidem umí sdílet běžné internetové připojení skrze WiFi, tzv. WiFi hotspot. Pokud jej zapnete na stabilní verzi Androidu, zůstane aktivní, dokud jej nevypnete. To může zbytečně zatěžovat baterii. V Androidu P je ale nová funkce, která je v základu zapnutá. Pokud se k hotspotu nikdo nepřipojí, dojde k jeho vypnutí. Je zde nastaven pevný limit 15 minut.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Carlos Gonzales

14. 6. 2018, 14:48

Testuju na Essential Phonu a Beta je vcelku použitelná a pěkně uhlazená. Jediné co bych vytkl je to, že některé appky nefungují jak mají, jako třeba Nova Launcher.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim