reklama

Xiaomi se dočkalo extrémních prodejů, za tři měsíce si polepšilo o 88 %

Xiaomi se dočkalo extrémních prodejů, za tři měsíce si polepšilo o 88 %
2018-06-14T09:49:44+01:00
• 14. 6. 2018
5

Aktuálně se nacházíme v období, kdy mobilní výrobci pomalu a jistě začínají zveřejňovat své prodejní statistiky. Xiaomi patří mezi první firmu, která se pochlubila svými výsledky, a skutečně se jí dařilo. Podle aktuálních statistik je zřejmé, že během prvního čtvrtletí roku 2018 prodeje výrazně vzrostly, a to i přesto, že dosud nedošlo k žádnému zisku.

Xiaomi zažívá skvělé časy

Společnost, která se věnuje tvorbě zařízení s vysokým výkonem za nízkou cenu, neuvedla žádná přesná čísla všech zásilek, zato potvrdila, že v prvních třech měsících tohoto roku zaznamenala extrémní nárůst o 88 %.

I přesto, že jsme se nedočkali přesných čísel, společnost Counterpoint Research nedávno prohlásila, že podle analytiků Xiaomi prodalo zhruba 28,1 mil. kusů, čímž Xiaomi získalo 8 % podíl na trhu. Celkově údajně čínský výrobce vydělal přes 5,3 mld. amerických dolarů. Bohužel přes různé náklady se společnost dostala do ztráty 1,09 mld. dolarů za první čtvrtletí. 

Největší podíl na prodejích má samozřejmě mobilní divize, která se podílela na 67,5 % všech tržeb. Ovšem o jistý pokles se jedná, neboť ve stejném období loňského roku se jednalo o 70 %. Zajímavé ale je, že se daří hlavně online službám a chytrým produktům pro domácnost – 32 a 29 % v roce 2017. 

Společnost navíc plánuje využít 40 % finančních prostředků pro vstoupení a posílení značky Xiaomi v rámci Evropy a jihovýchodní Asie.

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

wil hermes

16. 6. 2018, 22:35

SCS, víc k tomu už není říct

Stanislav slavík

14. 6. 2018, 18:35

Jen blázen si může myslet , že to nedělají jiní výrobci . A jen totální dement a ignorant věří v prohlášení vlád a velkých firem .
Dnes už soukromí není a neexistuje nikde na světě ani nad zemí ani podzemí ani doma . Ale chápu názory určitých lidí .. OVEČEK..co věří v demokracii a svobodu , alespoň je ta společnost pestrá. kdyby nebyla tak už by jsme nebyly ani mi lidé.

I Vy paranoici. Pokud máte tlačítkáč a PC jste viděli naposledy u souseda, tak jen tak máte jakžtakž jistotu, že Vás nikdo nešmíruje. Jinak nevěřte tomu, že jste v „bezpečí“ ani u prémiovek.

Luke QproTest

14. 6. 2018, 14:08

Přesně tak, kradou je všichni, proč by mělo vadit, že Xiaomi není lepší. Má alespoň lepší cenu.

wil hermes

14. 6. 2018, 13:55

lidem je fakt očividně úplně jedno, že jim kradou data. dobře jim tak

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat