reklama

Nová firma Gretel nevstoupila na trh dobře, nyní se to snaží napravit

Nová firma Gretel nevstoupila na trh dobře, nyní se to snaží napravit
2017-05-24T15:29:53+01:00
• 24. 5. 2017
5

V dubnu jsme psali, že na trh s mobilními telefony přichází nová značka, nesoucí jméno Gretel. Psali jsme například o jejich prvním modelu A9, který nenabízel nic zajímavého, ani za tu nízkou cenu. Též jsme psali o modelu A6, který šel se specifikacemi ještě níže, stejně tak i s cenou, ovšem kvalita a využitelnost je spekulativní. Pak jsme psali o příchodu modelu GT6000, kde se výrobce snažil zaujmout falešným duálním fotoaparátem od společnosti Leica a nazval ho Lelka. Nyní už však tento přešlap na telefonu není a on se dostává do prodeje.

gt6000

Podrobnější specifikace

Nyní už jsou známy podrobné údaje telefonu. Bude tedy disponovat 6000 mAh baterií, HD displejem s 5,5 „, 2 GB RAM spolu s 16 GB ROM. Výrobce se naštěstí rozhodl pro operační systém Android 7, což je dobrá zpráva, většinou výrobci nasazují starší systém Android 6. Avšak menší problém je, že vytvořil vlastní nástavbu. U těchto telefonů to nebývá zrovna nejlepší řešení. Navíc procesor je jenom MTK 6737, čtyřjádrový od Mediateku taktovaný na 1,3 GHz, takže na dlouhodobou plynulost systému je možné rovnou zapomenout. Alespoň má telefon rychlonabíjení v dnes již skoro standardní verzi 9V/2A, což však neznamená, že telefon budete mít nabitý plně za hodinu a půl až dvě, jak je při rychlonabíjení zvykem. Jelikož má telefon velikou baterii s 6000 mAh, bude se jistě nabíjet déle než dvě hodiny.

A nepotěší ani samotná váha přístroje, ta se vyšplhala na 233 g. Uživatele by však mohla potěšit duální kamera, avšak zatím nebyly žádné snímky zveřejněny, takže není doposud zřejmé, zda jde spíše jen o marketingový tah, anebo doopravdy GT6000 zaručí vyšší kvalitu snímků. Každopádně by mohla potěšit cena, která je stanovena na 110 dolarů, což je v přepočtu 2600 Kč. Koncová cena i se zaplacením celních poplatků (DPH) a poplatků poště bude kolem 3300 Kč.

Zdroj: gizchina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Petr Štěpánek

24. 5. 2017, 15:35

Co je to procesor MTK od Qualcomu?

LiborKostelny

24. 5. 2017, 15:52

To som chcel akurát napísať a predbehol si ma 😂👍. Ako dehonestovať Qualcomm Snapdragon takým zlým mobilom je zločin.

Karel Čapka

VIP 24. 5. 2017, 16:44

Tak to byl hrubý překlep, omlouvám se.

LiborKostelny

24. 5. 2017, 20:30

Nič sa nestalo.V pohode. Aj majster kat sa môže seknúť. Inak sranda rozdiel vo výkone MTK a Qualcommu pri 2GB RAM pamäte..

Karel Čapka

VIP 24. 5. 2017, 20:31

Rozdíl bude neskutečný. Každopádně já mám pár dní před státními zkouškami jsem roztržitý. Chtěl jsem tam napsat že jde o 4jádrový procesor (quad core v aj.) a ve své zbrklosti jsem to anglické quad core přepsal jako Qualcomm.
Díky za schovívavost a za to, že jste s námi. :)

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat