reklama

Gretel přichází s dalším telefonem, ten disponuje klonem duálního fotoaparátu Leica a jmenuje se LELKA

Gretel přichází s dalším telefonem, ten disponuje klonem duálního fotoaparátu Leica a jmenuje se LELKA
2017-04-28T07:29:08+02:00
• 28. 4. 2017

Gretel, nový čínský výrobce, přichází s další novinkou. Nedávno jsme vás informovali o poměrně úsměvném vstupu na trh mobilních telefonů, kdy uvedl mobilní telefony se slabými parametry. Například model Gretel A7 má procesor o taktu 1 GHz a operační paměť má pouhý 1 GB, více v článku. Nyní hodlá uvést do prodeje nový model GT6000, který bude disponovat 6000 mAh baterií a duálním fotoaparátem. Jenže ne ledajakým fotoaparátem.

gretel GT6000

NenĂ­ Leica jako Lelka

V tiskovĂ© zprávÄ› stojĂ­, Ĺľe novinka bude mĂ­t kovovĂ˝ design, fingeprint na pĹ™ednĂ­ stranÄ› telefonu, dále bude mĂ­t 5,5″ displej s HD rozlišenĂ­m. O vĂ˝kon se má starat slabĂ˝ ÄŤtyĹ™jádrovĂ˝ procesor od MediaTeku MT6737 taktovanĂ˝ max na 1,3 GHz a dále 2 GB RAM doplnÄ›nĂ© 16GB internĂ­ho ĂşloĹľištÄ›. RozšířenĂ­ je moĹľnĂ© o pouhĂ˝ch 32 GB. Telefon však cĂ­lĂ­ na dlouhou vĂ˝drĹľ, kterou se pokusĂ­ zajistit bateriĂ­ o kapacitÄ› 6000 mAh, která má funkci rychlonabĂ­jenĂ­.

Dalšími hlavními taháky by měla být cena, která zatím však nebyla zveřejněna, ale podle posledních představených mobilů Gretel by mohla být kolem 100 dolarů čili kolem 2500 Kč. Důležitější však je přítomnost duálního fotoaparátu na zadní straně telefonu. Oba dva by měly disponovat 13MPx senzorem a světelností 2,2. Vtipné však je, že na promo fotce se objevil mezi jednotlivými čočkami nápis s názvem LELKA. Což asociuje známého výrobce fotoaparátů Leica, který spolupracují s Huaweiem na duálních kamerách.

Gretel GT6000

Na promo videu je však vidět, že nápis je jiný a píše se tam HD. Zda však chce firma navodit dojem spolupráce s většími subjekty, není známo. V parametrech však firma píše, že se jedná o fotoaparáty od společnosti Panasonic. Poslední známou informací je, že telefon bude mít Andorid 7. Bohužel není známá váha telefonu, která je velice podstatná u zařízení s tak velikou baterií.

 

Zdroje: gizchina.com, gizchina.com

reklama
reklama

Karel ÄŚapka

Třiadvacetiletý absolvent žurnalistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Zajímá se o moderní technologie, sociální sítě a má rád focení. Vždy si najde chvilku na čtení a baví ho učit se novým věcem. Zajímají jej dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit