reklama

To nej z uplynulĂ©ho tĂ˝dne #14 – 64bitovĂ˝ Android, Windows Phone 8.1 a chytrĂ© náramky

To nej z uplynulĂ©ho tĂ˝dne #14 – 64bitovĂ˝ Android, Windows Phone 8.1 a chytrĂ© náramky
2014-04-06T13:19:28+02:00
• 6. 4. 2014

Novinky od Microsoftu a Nokie

Vývojářská konference Build letos přinesla novinky i z mobilní oblasti. Dočkali jsme se představení systému Windows Phone 8.1. Ten přináší hlasovou asistentku Cortanu, notifikační lištu a další novinky.

build-2014-nokia-lumia-930

Nokia pĹ™i tĂ©to příleĹľitosti uvedla celkem tĹ™i novĂ© modely – Lumia 930, Lumia 630 a Lumia 635.

Zrychlete Chrome pro Android

V týdnu se objevil návod na zrychlení webového prohlížeče od Googlu pro Android. Nebudete potřebovat aplikace třetích stran nebo provádět složité úkony na smartphonu. Vše je obsaženo v samotném Chromu, kde stačí aktivovat jednu možnost.

Screenshot_29

Moto G – perla Motoroly

Motorola si slibovala od představení Moto G úspěch hlavně díky dobrému poměru cena/výkon. Dnes se ukazuje, že se veškeré snažení vyplácí. Tento model střední třídy se stal dokonce nejprodávanějším smartphonem amerického výrobce.

 IMGP3998-e1389909829619

iPhone s větším displejem

Skoro rok se spekuluje o novĂ©m smartphonu od Applu, kterĂ˝ by mÄ›l vynikat vÄ›tším displejem. ZatĂ­m nevĂ­me, jestli se doÄŤkáme „obříka“ s iOS. NedávnĂ˝ prĹŻzkum ukazuje, Ĺľe by se mohl takovĂ˝ model setkat s ĂşspÄ›chem.

iPhone-6-CB

Tři novinky od Samsungu

Tento korejskĂ˝ vĂ˝robce je znám svĂ˝m produkovánĂ­m velkĂ©ho mnoĹľstvĂ­ modelĹŻ. Jakoby se chtÄ›l zavděčit kaĹľdĂ©mu zákaznĂ­kovi. Tentokrát jsme se doÄŤkali rovnou tří novĂ˝ch tabletĹŻ, kterĂ© nabĂ­dnou podobnĂ© specifikace – liší se zejmĂ©na ve velikosti displeje a baterie.

Galaxy-Tab4-7.0-710x498

Pořádná aplikace na focení v čistém Androidu?

Po půl roce se vrací spekulace kolem zcela nové aplikace na focení, která by se mohla dokonce objevit v Obchodě Play. Informátoři webu Engadget poodkryli detailnější specifikace.

P1060278

Chytré náramky ztrácejí na popularitě

Kromě chytrých hodinek se na trhu objevily i náramky, které slouží zejména sportovcům. V současnosti je na trhu celkem dobrý výběr, bohužel jejich popularita časem klesá. Ukazuje to analýza trhu, jenž uvádí, že většina majitelů se tohoto zařízení zbavuje během 6 měsíců.

 Newest Innovations In Consumer Technology On Display At 2014 International CES

Android Silver

V tomto případě nejde o nový systém. Android Silver má být utajený projekt Googlu, do kterého se mají hlavně zapojit mobilní operátoři. V návaznosti na jiné spekulace by se mohlo jednat jen o menší součást většího projektu.

28771480731666088

Chytré hodinky od amerického umělce

Slavné osobnosti se mnohdy stávají tvářemi výrobců, aby napomohli v propagaci nových produktů. Ovšem v tomto případě se Will.I.Am pustil sám do vývoje a produkce vlastních chytrých hodinek.

Screenshot_28

Intel je připraven na 64bitové smartphony a tablety s Androidem

Mnozí výrobci představili 64bitové procesory pro systém Android. Bohužel takový systém ještě nebyl představen Googlem. Jediný, kdo v tomto sektoru dělá pokroky, je Intel. Ten představil 64bitový kernel pro Android.

Android Intel

Nové a aktualizované aplikace

Nepřehlédnete: To nej z uplynulého týdne #13 – Android 4.4.3, Office pro Android a iOS a Google Now v Chromu

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim