reklama

To nej z uplynulého týdne #14 – 64bitový Android, Windows Phone 8.1 a chytré náramky

To nej z uplynulého týdne #14 – 64bitový Android, Windows Phone 8.1 a chytré náramky
2014-04-06T13:19:28+02:00
• 6. 4. 2014

Novinky od Microsoftu a Nokie

Vývojářská konference Build letos přinesla novinky i z mobilní oblasti. Dočkali jsme se představení systému Windows Phone 8.1. Ten přináší hlasovou asistentku Cortanu, notifikační lištu a další novinky.

build-2014-nokia-lumia-930

Nokia při této příležitosti uvedla celkem tři nové modely – Lumia 930, Lumia 630 a Lumia 635.

Zrychlete Chrome pro Android

V týdnu se objevil návod na zrychlení webového prohlížeče od Googlu pro Android. Nebudete potřebovat aplikace třetích stran nebo provádět složité úkony na smartphonu. Vše je obsaženo v samotném Chromu, kde stačí aktivovat jednu možnost.

Screenshot_29

Moto G – perla Motoroly

Motorola si slibovala od představení Moto G úspěch hlavně díky dobrému poměru cena/výkon. Dnes se ukazuje, že se veškeré snažení vyplácí. Tento model střední třídy se stal dokonce nejprodávanějším smartphonem amerického výrobce.

 IMGP3998-e1389909829619

iPhone s větším displejem

Skoro rok se spekuluje o novém smartphonu od Applu, který by měl vynikat větším displejem. Zatím nevíme, jestli se dočkáme „obříka“ s iOS. Nedávný průzkum ukazuje, že by se mohl takový model setkat s úspěchem.

iPhone-6-CB

Tři novinky od Samsungu

Tento korejský výrobce je znám svým produkováním velkého množství modelů. Jakoby se chtěl zavděčit každému zákazníkovi. Tentokrát jsme se dočkali rovnou tří nových tabletů, které nabídnou podobné specifikace – liší se zejména ve velikosti displeje a baterie.

Galaxy-Tab4-7.0-710x498

Pořádná aplikace na focení v čistém Androidu?

Po půl roce se vrací spekulace kolem zcela nové aplikace na focení, která by se mohla dokonce objevit v Obchodě Play. Informátoři webu Engadget poodkryli detailnější specifikace.

P1060278

Chytré náramky ztrácejí na popularitě

Kromě chytrých hodinek se na trhu objevily i náramky, které slouží zejména sportovcům. V současnosti je na trhu celkem dobrý výběr, bohužel jejich popularita časem klesá. Ukazuje to analýza trhu, jenž uvádí, že většina majitelů se tohoto zařízení zbavuje během 6 měsíců.

 Newest Innovations In Consumer Technology On Display At 2014 International CES

Android Silver

V tomto případě nejde o nový systém. Android Silver má být utajený projekt Googlu, do kterého se mají hlavně zapojit mobilní operátoři. V návaznosti na jiné spekulace by se mohlo jednat jen o menší součást většího projektu.

28771480731666088

Chytré hodinky od amerického umělce

Slavné osobnosti se mnohdy stávají tvářemi výrobců, aby napomohli v propagaci nových produktů. Ovšem v tomto případě se Will.I.Am pustil sám do vývoje a produkce vlastních chytrých hodinek.

Screenshot_28

Intel je připraven na 64bitové smartphony a tablety s Androidem

Mnozí výrobci představili 64bitové procesory pro systém Android. Bohužel takový systém ještě nebyl představen Googlem. Jediný, kdo v tomto sektoru dělá pokroky, je Intel. Ten představil 64bitový kernel pro Android.

Android Intel

Nové a aktualizované aplikace

Nepřehlédnete: To nej z uplynulého týdne #13 – Android 4.4.3, Office pro Android a iOS a Google Now v Chromu

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim