reklama

V Obchodě Play najdeme méně klonovaných titulů

V Obchodě Play najdeme méně klonovaných titulů
2014-04-07T06:20:58+02:00
• 7. 4. 2014

Již jste se snažili aspoň jednou najít v Obchodě Play populární aplikaci, bohužel jste narazili ve většině případů na klony. Případně se zobrazily tituly vysoce podobné tomu, co jste hledali. Jedná se o známý problém nejen obchodu od Googlu.

Objevilo se několik řešení a jedno z nich bylo použito nedávno. Google jednoduše zařadil slovo Flappy do sledovaného seznamu a jakákoliv hra s tímto výrazem neprošla do publikace.

Dnes můžeme říci, že se nejednalo o velmi šťastné řešení. Google naštěstí zapracoval na systému, který si chce ochránit patentem. Ten byl podán v červenci minulého roku.

googleapp2

V něm je detailně popsán postup, jak objevovat klonované aplikace a jednoduše je nepustit dále do Obchodu Play. Vše spočívá ve vytvoření obrovské databáze ze současných a ověřených aplikaci. V ní se budou nacházet části zdrojových kódů specifických pro některé hry a aplikace. Součástí budou i zvuky a grafický materiál (obrázky, animace a tak podobně).

googleapp1

Jakmile u nové aplikace sken objeví podobnost s nějakou součástí v databázi, nedojde jednoduše ke schválení. Problém by mohl nastat u volně šiřitelného materiálu nebo kódu, který spadá pod open source.

Naštěstí Google myslel i na tyto případy a součástí systému má být specifický filtr, aby se předešlo k chybné detekci.

Rozhodně musíme pochválit Google, že začíná pracovat na obsahu, jenž je nabízen v Obchodě Play. Otázka je, kdy tento systém bude nasazen.

Zdroj: torrentfreak.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim