Zdroj: Dotekomanie.cz
Domů » Články »
Komunikační platformy se mohou na první pohled zdát jako bezpečné, ale pokud nepodporují ve výchozím stavu šifrování, komunikace je přístupná i pro další subjekty. Společnosti si mnohdy nechávají analyzovat data a na jejich základě upravují chování aplikací, služeb a systémů. Také mohou lépe cílit reklamu. Bohužel end-to-end šifrování ještě není standardem pro všechny platformy.
Messenger a Instagram
V aplikaci Messenger je jen částečná podpora šifrování. V běžné konverzaci se nenabízí, ale pokud aktivujete funkci tajné konverzace, je k dispozici end-to-end šifrování. Jinak řečeno, ke zprávám mají přístup jen koncové strany, nikoliv Facebook. Původní plány zněly tak, že se šifrování pro všechny v základním režimu objeví v roce 2022, ale nestane se tak.
Antigone Davis, ředitel pro bezpečnost ve společnosti Meta (dříve Facebook), v rozhovoru uvedl, že se tento plán posouvá na rok 2023, přičemž nebyl konkrétnější. Je možné, že si počkáme i dva roky, než budou aplikace Messenger a Instagram podporovat nativní end-to-end šifrování pro všechny. Uvedl sice několik důvodů ohledně budování systému ochrany uživatelů před potenciálně škodlivými komunikacemi, ale zde jde v podstatě o důvod, proč analyzovat všechny zprávy.
Zdroj: Facebook
Meta také musí vyřešit svůj plán na propojení platforem WhatsApp, Instagram a Messenger. Dá se tedy soudit, skutečné propojení bude k dispozici nejdříve v roce 2023, spíše očekáváme až rok 2024. Možná zde také hraje roli in novinka, na které se ve firmě Meta pracuje. Chtějí vytvořit systém pro analyzování komunikace na platformě WhatsApp bez toho, aniž by museli dešifrovat zprávy.
Zdroj: 9to5mac.com
Domů » Články »
WhatsApp zavádí další dvě novinky pro lepší zabezpečení
Procesory Snapdragon dostanou nové názvy
Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.
Komentáře