reklama

Messenger a Instagram si počkají na defaultní šifrování komunikace

Messenger a Instagram si počkají na defaultní šifrování komunikace
2021-11-23T08:00:55+01:00
• 23. 11. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Komunikační platformy se mohou na první pohled zdát jako bezpečné, ale pokud nepodporují ve výchozím stavu šifrování, komunikace je přístupná i pro další subjekty. Společnosti si mnohdy nechávají analyzovat data a na jejich základě upravují chování aplikací, služeb a systémů. Také mohou lépe cílit reklamu. Bohužel end-to-end šifrování ještě není standardem pro všechny platformy.

Messenger a Instagram

V aplikaci Messenger je jen částečná podpora šifrování. V běžné konverzaci se nenabízí, ale pokud aktivujete funkci tajné konverzace, je k dispozici end-to-end šifrování. Jinak řečeno, ke zprávám mají přístup jen koncové strany, nikoliv Facebook. Původní plány zněly tak, že se šifrování pro všechny v základním režimu objeví v roce 2022, ale nestane se tak.

Antigone Davis, ředitel pro bezpečnost ve společnosti Meta (dříve Facebook), v rozhovoru uvedl, že se tento plán posouvá na rok 2023, přičemž nebyl konkrétnější. Je možné, že si počkáme i dva roky, než budou aplikace Messenger a Instagram podporovat nativní end-to-end šifrování pro všechny. Uvedl sice několik důvodů ohledně budování systému ochrany uživatelů před potenciálně škodlivými komunikacemi, ale zde jde v podstatě o důvod, proč analyzovat všechny zprávy.

NRP XAC Privacy Matters Instagram and Messenger banner 1536x864x

Zdroj: Facebook

Meta také musí vyřešit svůj plán na propojení platforem WhatsApp, Instagram a Messenger. Dá se tedy soudit, skutečné propojení bude k dispozici nejdříve v roce 2023, spíše očekáváme až rok 2024. Možná  zde také hraje roli in novinka, na které se ve firmě Meta pracuje. Chtějí vytvořit systém pro analyzování komunikace na platformě WhatsApp bez toho, aniž by museli dešifrovat zprávy.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat