reklama

WhatsApp zavádí další dvě novinky pro lepší zabezpečení

WhatsApp zavádí další dvě novinky pro lepší zabezpečení
2021-11-23T09:30:01+01:00
• 23. 11. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

WhatsApp v poslední době chrlí jednu novinku za druhou. Ačkoliv se nejedná vždy o zásadní změny, většina nových funkcí více či méně přispívají k neustálému vylepšování uživatelského zážitku a zvyšování zabezpečení celé služby.

WhatsApp testuje podporu více nezávislých zařízení u jednoho účtu

WhatsApp ve znamení neustálých změn

Dalšími novinkami, které se ve službě WhatsApp právě objevují, jsou vylepšení odesílání hlášení na úrovni zpráv a ověřování účtu pomocí rychlého hovoru. První novinka přináší vylepšení, díky kterému mohou nově uživatelé odeslat společnosti hlášení ještě jednodušším způsobem. Nově stačí označit konkrétní zprávu, která je podezřelá, nebo obsahuje závadný obsah. To lze provést  dlouhým stisknutím zprávy. Díky této funkci tak uživatelé ušetří několik kliknutí a nový způsob hlášení se tak stává efektivnějším.

whatsapp 843x469x

Zdroj: WhatsApp

Druhou novinkou je pak nový způsob ověřování účtu v případě, že bude aplikace instalována na nový telefon nebo přeinstalována v rámci stejného zařízení. Tato novinka bude dostupná pouze uživatelům platformy Android. Nově bude možné své telefonní číslo ověřit pomocí krátkého automatického hovoru namísto dosavadního způsobu pomocí SMS kódu. Společnost WhatsApp tvrdí, že se jedná o mnohem bezpečnější způsob ověření.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim