reklama

Nástupce Snapdragonu 888 přijde v létě

Nástupce Snapdragonu 888 přijde v létě
2021-01-01T18:00:32+02:00
• 1. 1. 2021

Zdroj: Firstpost

Sotva společnost Qualcomm představila nový procesor (SoC) pro mobilní telefony, už se začínají objevovat spekulace kolem jeho nástupce. Snapdragon 888 se poprvé objevil u novinku Xiaomi Mi 11 a v dohledné době se objeví ještě více modelů s touto novinkou, které budou mimo jiné lákat na vyšší výkon. Snapdragon 888 Plus se ale objeví již v létě, přičemž do mobilů zamíří v podstatě okamžitě.

Snapdragon 888 Plus

Qualcomm si vytvořil tradici, že první uvede několik informací k nové generaci SoC, aspoň co se týče top modelové řady. Krátce na to zveřejní kompletní specifikace a ne dlouho na to se objeví první mobil lákající na novinku. O půl roku později se objeví vylepšená verze s přívlastkem Plus. Stalo se tak u modelů Snapdragon 855 Plus a Snapdragon 865 Plus. Stejná strategie se odehraje i u Snapdragonu 888 Plus.

Věrohodný zdroj uvádí, že se novinky dočkáme v druhé polovině tohoto roku, ale spíše očekáváme představení již v červenci, přičemž se první mobily objeví již na konci srpna. Dá se předpokládat, že výrobci mobilů nebudou představovat zcela nová zařízení. Spíše na trh pustí původní smartphony s vylepšeným procesorem a přidají k němu nějaký název evokující rychlost.

qualcomm snapdragon 888 2053x1150x

Snapdragon 888; Zdroj: Qualcomm

Snapdragon 888 má podle všeho uzamčenou frekvenci GPU na 840 MHz, takže se dá očekávat, že Snapdragon 888 Plus bude nabízet rychlejší grafický čip. Lze také očekávat menší navýšení frekvence jednotlivých jader, případě části z nich. I zde ale bude platit, že rozdílů mezi modely 888 a 888 Plus nebude mnoho a změna výkonu nebude tak drastická. Nové funkce neočekáváme, ale možná Qualcomm překvapí.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim