reklama

Snapdragon 888 je nový procesor pro top modely aktualizováno

Snapdragon 888 je nový procesor pro top modely [aktualizováno]
2020-12-02T16:25:33+02:00
• 2. 12. 2020

Snapdragon 888; Zdroj: Qualcomm

Aktualizováno 2. 12.

Nakonec jsme nemuseli dlouho čekat a Qualcomm uvedl kompletní specifikace nového procesoru Snapdragon 888. Díky integrovanému 5G modemu může docílit rychlosti až 7,5 Gbps pro stahování a 3 Gbps pro nahrávání v rámci internetového připojení.

Grafický čip Adreno 660 nabízí o 35 % rychlejší renderování ve hrách oproti Adreno 650 ze Snapdragonu 865. Novinka si umí poradit s operačními paměťmi LPDDR5 s frekvencí 3200MHz (51,2 GB/s). Pro zpracování obrazu se nově nabízí Spectra 580 ISP, ale maximální rozlišení snímače zůstalo na 200 MPx nebo 84 MPx s nulovou prodlevou při focení.

Co se týče hlavních výpočetních jader, tak se nabízí podobná sestava jako u Snapdragonu 865, tedy 1+3+4, ale samozřejmě došlo na použití novějších jader. Nejvýkonnější je typu Cortex X1 s frekvencí 2,84 GHz. Další tři jsou Cortex A78 na 2,42 GHz a úsporná jádra Cortex A55 pak pracují na 1,8 GHz. Qualcomm pro výrobu používá 5nm technologii od Samsungu.

Dále se nabízí podpora Wi-Fi 6E, Wi-Fi 6, Wi-Fi 5, 802.11a/b/g, 802.11n, Beidou, Galileo, GLONASS, Dual GNSS, NavIC, GPS, GNSS, QZSS, SBAS, Bluetooth 5.2, USB 3.1 a Qualcomm Quick Charge 5. Samozřejmě bude záležet na výrobcích, co z novinky budou moci vymáčknout.

Původní článek 1. 12.

Jako každý rok, i tentokrát jsme se dočkali představení hlavní novinky od společnosti Qualcomm, tedy SoC série Snapdragon 8. Došlo k menší změně v rámci značení a místo Snapdragonu 875 zde máme rovnou Snapdragon 888. Je docela možné, že v dohledné době budou představeny další varianty, případně i nižší verze, ale na to si budeme muset počkat.

Snapdragon 888

Qualcomm je znám svým představováním produktů. První naláká na novinku, ale až později se dozvíme kompletní specifikace. Není tomu jinak ani u dnešního nového procesoru Snapdragon 888, který se objeví v dohledné době v top modelech mnoha výrobců. První prodejní kusy se dají očekávat na začátku příštího roku.

Snapdragon 888 se může pochlubit novým modemem Snapdragon X60 5G Modem-RF, který má rozšířenou podporu pro 5G sítě v rámci globálního trhu, přičemž si poradí s mmWave a sub-6 frekvencemi. Také podporuje agregaci a podporu několika SIM karet. Nezapomnělo se ani na dynamické sdílení spektra Dynamic Spectrum Sharing.

snapdragon 888 chip in hand copy 635x393x

Zdroj: Qualcomm

Qualcomm zakomponoval do Snapdragonu 888 nový AI Engine šesté generace s přepracovaným koprocesorem Hexagon. Zapracovalo se na optimalizaci a efektivitě, přičemž novinka zvládne 26 TFOP (tera operací za sekundu). Také je k dispozici Sensing Hub druhé generace pro prací se senzory za využití minima energie. Mobil tak bude moci být pohotovější a spotřebovat méně energie.

Součástí SoC Snapdragon 888 je také Snapdragon Elite Gaming přinášející lepší optimalizaci pro hraní her, přičemž se lze těšit na 144 snímků za sekundu u některých her. Díky tomu uživatelé lépe využijí rychlé displeje.

Qualcomm se také pochlubil, že se zapracovalo na zpracování dat z foťáků, kde SoC dokáže pomocí Qualcomm Spectra ISP zpracovat snímky či videa při rychlosti 2,7 gigapixelů za sekundu, případně 120 fotografií s rozlišením 12 Mpx. Jinak řečeno, výkon se vylepšil o 35 %.

Z dosavadního oficiálního vyjádření můžeme konstatovat, že Snapdragon 888 zajisté zamíří do nových telefonů Xperia od Sony a samozřejmě také do OnePlus novinek. Dále se objeví u smartphonů společností jako ASUS, Black Shark, Lenovo, LG, MEIZU, Motorola, Nubia, realme, OnePlus, OPPO, Sharp, vivo, Xiaomi a ZTE.

Na kompletní specifikace a vlastnosti si budeme muset počkat, zřejmě až do ledna roku 2021.

Zdroj: anandtech.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat