reklama

Představen nový procesor Snapdragon 855 Plus pro mobily

Představen nový procesor Snapdragon 855 Plus pro mobily
2019-07-15T14:56:07+02:00
• 15. 7. 2019

Minulý rok v prosinci byl představen procesor Snapdragon 855 od společnosti Qualcomm a dnes se běžně objevuje u top modelů, ale také zamířil do vyšší střední třídy. Nyní očekáváme další generaci, ale Qualcomm nechce dát konkurenci jakoukoliv výhodu a představuje upravenou verzi Snapdragon 855 Plus.

Snapdragon 855 Plus

Zatímco každá generace procesorů přichází s novinkami v oblasti technologií, tak v tomto případě došlo na vyladění a navýšení výkonu. Kupříkladu původní model 855 má taktovací frekvenci 2,45 GHz a může dosahovat na 2,84 GHz, aspoň v případě výkonnějšího clusteru. Nový procesor již ale nabízí 2,96 GHz, přičemž se jedná o jádra Kryo 485 Prime.

Další změna se odehrála u grafického čipu Adreno 640. Zde Qualcomm navýšil výkon o 15 %. Další změny se odehrály napříč celým procesorem. Z tiskové zprávy se dá usuzovat, že vše bylo ve jménu herního výkonu. Například zde najdeme podporu Vulkan 1.1 a speciální režim pro hry, který má přinést lepší výsledky anebo i načítání.

Společnost vyladila i podporu 5G, ale došlo také na umělou inteligenci nebo virtuální a rozšířenou realitu. Qualcomm uvádí, že se novinka objeví ve smartphonech v druhé polovině roku. Nabízí se tedy, že bychom Snapdragon 855 Plus mohli spatřit u Pixelu 4 nebo Galaxy Note 10.

Pokud již nyní máte smartphone se Snapdragonem 855, tak zde asi nebude důvod ke koupi novějšího procesoru. Otázkou je, jestli náhodou nedojde ke zdržení nadcházející generace. Bylo by pak celkem logické, že jsme se dočkali upravené verze.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat