reklama

Chrome získá plánovač stahování Android

Chrome získá plánovač stahování [Android]
2020-07-20T15:00:57+01:00
• 20. 7. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Chrome zřejmě brzy dostane vylepšené automatické vyplňování přihlašovacích údajů na webových stránkách. Také se pracuje na využití biometriky na smartphonech pro zadání platebních údajů. Kromě těchto novinek se pracuje také na snížení využití mobilní sítě, nebo snížení nároků na hardware, což by mělo dopad i na spotřebu energie. Nyní se ukazuje další funkce, která by mohla mít pozitivní dopad na spotřebu energie i dat na mobilní síti.

Chrome a plánovač

Google začíná testovat a vytvářet vylepšený plánovač stahování. Do této doby jste si mohli nastavit, jestli se má stahování provést okamžitě, nebo se má počkat, až bude mobilní telefon nebo tablet připojený na Wi-Fi síti. Možná ani nevíte, že taková možnost existuje u Chromu pro Android, případně si nepamatujete, že jste odklikli, že se nemá zobrazovat po nastavení.

Nově se dočkáme možností pro stahování, kde přibude novinka, u které si budete moci nastavit přímo datum a čas, kdy má dojít ke stažení. To se může hodit zejména na dovolené, kde jste závislý na omezených datech, nebo jednoduše chcete naplánovat stahování na později. Všechna naplánovaná tažení jsou následně k dispozici na nové záložce v seznamu stažených souborů.

Chrome WiFi pick date time options download dialog 1027x498x

Zdroj: techdows.com

Novinka je k dispozici v Chromu Canary v experimentálních funkcích. Pro aktivaci musíte zadat do adresního řádku chrome://flags a následně dohledat položku „Enable download later“. Po aktivaci a restartování byste mohli mít novinku k dispozici. Bohužel se nám ji nepodařilo aktivovat na redakčních zařízeních.

Zdroje: xda-developers.com, techdows.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim