reklama

Chrome si pohrává s lepším automatickým vyplňováním

Chrome si pohrává s lepším automatickým vyplňováním
2020-07-19T08:00:55+01:00
• 19. 7. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Webový prohlížeč Chrome dnes nabízí poměrně dost funkcí, přičemž mezi ty oblíbenější je možnost zapamatování uživatelských údajů na jednotlivé webové stránky. Do této chvíle musí uživatelé vybírat z poměrně malé nabídky, tedy graficky malé. Google ale pracuje na vylepšení uživatelského zážitku, a to nejen na mobilech. Například se chystá potvrzování plateb pomocí „biometriky“. Nyní zde máme úpravu v rámci správce hesel.

Chrome a správce hesel

Pokud používáte Chrome i jako správce hesel, museli jste až po kliknutí na pole, kam se zadává uživatelské jméno, vybrat z poměrně malého dialogového okna, jaké údaje chcete vyplnit. Nějakou dobu víme, že se pracuje na změně a značném vylepšení, přičemž zde máme další experimentální funkci.

Pakliže zadáte do adresního řádku chrome://flags, můžete zde najít novinku Touch To Fill UI for Passwords. Díky ní se zpřístupní přepracované grafické rozhraní pro výběr uživatelských údajů, které chcete použít. Nejenže je větší, ale také se v něm lépe orientuje. Prvky jsou od sebe dál, takže výběr vhodné volby bude jednodušší.

chrome android touch to fill 1 1080x2160x chrome android touch to fill 2 1080x2160x

Zdroj: 9to5google.com

Toto nové grafické rozhraní je dostupné ve všech variantách prohlížeče Chrome, i ve stabilní verzi. Dá se tedy očekávat, že Google je v poslední fázi testování a tento styl vyplňování bude nakonec dostupný pro všechny bez nutnosti jakékoliv aktivace přes experimentální funkce.

Zdroje: 9to5google.com, techdows.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim