reklama

Samsung představil 50MPx ISOCELL GN1 senzor pro mobily

Samsung představil 50MPx ISOCELL GN1 senzor pro mobily
2020-05-19T09:30:42+02:00
• 19. 5. 2020

50MPx ISOCELL GN1; Zdroj: Samsung

Minulý rok Samsung představil svůj první 108MPx foťák, který se prvně objevil u mobilu od Xiaomi, následně si našel cestu do top modelů nejen od Samsungu. V tomto roce se objevily spekulace, že tento jihokorejský gigant připravuje 150MPx senzor, přičemž se máme údajně dočkat i 250MPx foťáku. Samsung se ale pochlubil, že chce dosáhnout senzoru s 600 MPx. Nyní ale překvapuje novinkou 50MPx ISOCELL GN1.

50MPx ISOCELL GN1

Samsung dnes představil senzor, který nabízí 50MPx senzor, který například slibuje podporu natáčení 8K videí s 30 snímky za sekundu. Už jen podle počtu megapixelů by mnozí usoudili, že se jedná o střední třídu a výrobce bude tlačit na propagaci 108MPx senzoru, ale novinka 50MPx ISOCELL GN1 nabízí něco, co nenajdeme u modelu s více než dvojnásobným počtem megapixelů.

50MPx ISOCELL GN1 disponuje totiž technologií Dual Pixel PDAF, tedy schopností využít všechny pixely pro rychlé ostření. Právě toto chybí u 108MPx foťáku, což se projevilo i na recenzích nejnovějšího top modelu Galaxy S20 Ultra (recenze). Ani po několika aktualizacích není ostření optimální. Právě 50MPx ISOCELL GN1 řeší tento problém a Samsung slibuje extrémně rychlé zaostření, jak jsme zvyklí u jiných senzorů s technologií Dual Pixel.

50MPx ISOCELL GN1 2853x1607x

50MPx ISOCELL GN1; Zdroj Samsung

K dispozici je poloviční rozlišení, ale ve skutečnosti je 50MPx (1/1.30″) model větší než 108MPx (1/1.33″). Ostatně samotné pixely u novinky jsou větší, mají 1,2 μm. S využitím technologie Tetracell, která umožňuje spojit čtyři pixely do jednoho výsledného se nabízí teoretická velikost jednoho pixelu 2,4 μm, takže senzor je schopen zaznamenat více dat, což se hodí u zhoršených světelných podmínek.

Samsung začlenil také technologie jako HDR v reálném režimu, Smart-ISO, elektronickou stabilizaci obrazu s využitím gyroskopu a další funkce na vylepšení obrazu. Výroba nového senzoru začíná již tento měsíc, ale zatím nevíme, do kterého mobilu zamíří.

Zdroje: news.samsung.com, news.samsung.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat