reklama

Uniká podoba Google Card, budoucí konkurence pro Apple Card

Uniká podoba Google Card, budoucí konkurence pro Apple Card
2020-04-18T08:00:03+02:00
• 18. 4. 2020

Zdroj: TechCrunch.com

Už v roce 2018 jsme vás informovali, že Google zřejmě připravuje značné rozšíření služby Google Pay, jelikož požádal o bankovní licenci v Evropě. Minulý rok dokonce potvrdil existenci projektu, který v tuto chvíli vzniká pod kódovým označením Cache. Dle původních spekulací bychom se mohli ještě tento rok dočkat nové platební služby, která by mohla konkurovat Apple Card, Revolut, Twisto a mnohým dalším. Nyní se na světlo světa dostávají obrazové materiály této služby.

Apple představil služby Card, News+, Arcade

Google Card?

Zatím není jasné, jak se bude jmenovat novinka, ale pravděpodobně získá označení Google Card. Web TechCrunch získal od nejmenovaného zdroje obrázky chystané služby. Samozřejmě nelze hned tvrdit, že se jedná o finální podobu, ale minimálně se potvrzuje, že projekt žije a Google má v plánu mu vdechnout život.

Google Pay Debit Card 1536x1506x

Zdroj: techcrunch.com

Samotná nová služba by mohla být součástí stávající aplikace Google Pay. Hodně by se zjednodušil vývoj a zejména rozšíření. Kromě možnosti používání pro placení v obchodech, jako u současného řešení, bychom se mohli dočkat dalších možností.

Google Card Privacy Security 1536x939x

Zdroj: techcrunch.com

V rámci nastavení se samozřejmě nabízí běžné informace o účtu a bezpečnostní prvky. Vzhledem k tomu, že by fyzická platební karta měla na sobě jen jméno majitele, po vzoru Apple Card, detaily by byly přímo v aplikaci, jak je vidět na obrázku výše. Dokonce zde bude možnost resetovat číslo karty, což se hodí pro zvýšení bezpečnosti.

Google Pay Card 770x812x

Zdroj: techcrunch.com

V tuto chvíli lze s Google Pay platit v běžných obchodech, ale služba jako taková funguje již delší dobu i na internetu. Toto rozšíření Google Pay by bylo zajímavé, ale jak známe Google, tak pokud dojde ke spuštění, stane se tak prvně v USA. Následně si budeme muset počkat na rozšíření do dalších koutů světa. Možná ale překvapí a nabídne aspoň možnost vlastní virtuální platební karty. Nyní si tedy musíme počkat na představení nové služby, pakliže se plány nezmění.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat