Google Pay zřejmě nabídne v EU lepší možnosti

Google Pay zřejmě nabídne v EU lepší možnosti
2018-12-22T09:12:36+02:00
• 22. 12. 2018
2

V České republice můžeme již nějakou dobu používat Google Pay (dříve Android Pay), byť ještě záleží na podpoře bank. Nedávno jsme se dočkali rozšíření v podobě možnosti placení na internetu skrze službu Google Pay, kde ani není potřeba vytahovat mobilní telefon, stačí být přihlášený ke svému Googlu účtu. Zřejmě se brzy dočkáme dalších možností, jelikož Google obdržel licenci pro nakládání s elektronickými penězi v EU.

Google Pay nejen na placení v obchodech

Do této chvíle služba Google Pay (aspoň v EU) působila jako prostředník pro placení v obchodech nebo na internetu. Vyžaduje provázání s bankou, přičemž v Google Pay existuje speciální virtuální platební karta. Vzhledem k tomu, že Google Payment získalo v Litvě licenci pro nakládání s elektronickými penězi, zřejmě se rozrostou možnosti. Sama licence platí pro celou EU.

Sice je zatím předčasné tvrdit, čeho se vlastně dočkáme, tak licence samotná napovídá, co očekávat. Ve své podstatě licence umožňuje Googlu zpracovávat platby, vydávat elektronické peníze a uchovávat elektronické peníze v elektronických peněženkách. Na základě tohoto popisu se zřejmě dočkáme služby Google Pay Send.

Díky Google Pay Send bychom mohli posílat peníze třeba přátelům, nebo vystavit žádost na zaslání peněz, stejně jak to funguje v USA. Google Pay Send má podporu i ve službách jako Gmail, Zprávy, iMessages nebo Google Assistant.

Nyní je otázka, kdy Google hodlá nasadit novinky. Získání licence je teprve první krok, ale může ještě nějakou dobu trvat, než se dočkáme nějakého výsledku.

Na článku spolupracoval Ondřej Peroutka, děkujeme.

Zdroj: bloomberg.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiří Mrázek

22. 12. 2018, 15:37

Budu rád když se konečně P2P plateb v podání Googlu dočkáme. Doufal jsem že co nevidět přijde den kdy budu moci přiložit peníze ke zprávě stejně jednoduše jako fotku.

Přemysl Vaculík

VIP 22. 12. 2018, 22:20

A právě toto bylo potřeba.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat