Google příští rok nabídne účty v Google Pay, konkurovat bude Applu, Revolut a dalším

Google příští rok nabídne účty v Google Pay, konkurovat bude Applu, Revolut a dalším
2019-11-14T08:00:38+02:00
• 14. 11. 2019

Zdroj: Google

Moderní technologie nabízí nejrůznější možnosti. Příkladem může být bankovní sektor, kde v podstatě nemusíte jít ani do kamenné pobočky, vše se dá vyřídit z pohodlí domova a mobilní aplikace. V poslední době se ale na výslunní dostávají služby, které nabízí účty, ale nejedná se o standardní bankovní produkty. Příkladem může být služba Revolut, Curve, Apple Card a další. Právě do tohoto segmentu chce vstoupit i Google.

Google a vlastní peněžní účet

Google již nyní nabízí peněžní služby v podobě Google Pay, ale jedná se jen o službu, do které musíte vložit svou platební nebo kreditní kartu. Google Pay tak slouží jen jako prostředník, přes který tečou peníze. Již v minulém roce jsme vás informovali, že si Google zažádal v Evropě o bankovní licenci, což by mu umožnilo nabízet i účty. Tedy službu, kde můžete mít peníze a následně je posílat, nebo používat pro placení.

Google v tuto chvíli již přiznává, že se chystá taková služba a nese kódové označení „Cache“ (mezipaměť). To by celkem odpovídalo povaze služby jako takové. Google zatím připravuje strategii, takže není jasné, čím se bude odlišovat od současných služeb. Například se zvažuje, že by služba mohla být bez jakýchkoliv poplatků, případně bude nabízen věrnostní program.

Sama společnost ale nevstoupí na tento trh bez pomoci. Již nyní spolupracuje na přípravách s bankami jako Citigroup a Stanford Federal Credit Union, přičemž jim dá dostatek prostoru ke zviditelnění. V tomto ohledu chce být Google transparentnější než konkurence, aby bylo jasné, od koho mají zákazníci tuto službu.

Tak trochu jde v tomto bodě pocítit rýpnutí do Apple Card, jelikož Apple sice spolupracuje s Goldman Sachs, ale služba jako taková to moc nezvýrazňuje a spíše se jeví jako přímý produkt Applu. Google by měl novinku přinést na trh v příštím roce, ale asi nebude dostupná ve všech zemích. První pravděpodobně začne v USA a budou následovat další země. Tentokrát bychom nemusli dlouho čekat, jelikož pro EU již bude mít licenci, takže lze očekávat masivnější spuštění.

Zdroj: techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat