Výrobci slibují novinky se Snapdragonem 855 Plus

Výrobci slibují novinky se Snapdragonem 855 Plus
2019-07-19T12:30:12+02:00
• 19. 7. 2019

V tomto týdnu jsme se dočkali představení Snapdragonu 855 Plus, nového procesoru od společnosti Qualcomm. Pokud již nyní vlastníte mobil s původním Snapdragonem 855, tak zde asi není důvodu k přechodu jen kvůli výkonu. Novější Plus model nabízí v podstatě jen několik úprav, přičemž většina z nich se dotýká pouze navýšení výkonu jader a grafického čipu. Ostatně Qualcomm uvádí, že nový procesor je určen zejména pro herní mobily.

Snapdragon 855 Plus pro prvních 6 mobilů

Krátce po představení nového procesoru se ihned ozvala společnost Asus, že její nadcházející model ROG Phone 2 nabídne tuto novinku. Nemuseli jsme dlouho čekat a i další výrobci se ozvali, že se máme těšit na další smartphony s tímto procesorem.

Ne v každém případě se bude jednat o zcela nové zařízení. Příkladem může být značka Black Shark, za kterou stojí společnost Xiaomi. Aktuálně se nabízí herní smartphone Black Shark 2 a v dohledné době bude uvedena verze Black Shark 2 Pro, kde hlavní změnou bude obměna za Snapdragon 855 Plus. Zatím neočekáváme, že by zde bylo více změn nebo úprav. V podstatě se bude jednat o původní smartphone, jen s lepším výkonem.

Další společnosti, které se nechaly slyšet, že nabídnou smartphony se Snapdragonem 855 Plus jsou například Realme, Vivo, Lenovo a Nubia. V případě posledního zmíněného se bude jednat také jen o aktualizaci stávajícího mobilu, konkrétně půjde o Red Magic 3. Zajímavé je, že je to vlastně poprvé, co někteří výrobci ihned oznámili, že se máme těšit na nový smartphone s nedávno představeným procesorem, zejména v tak krátkém čase.

Zdroj: xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat