Mozilla zřejmě nabídne prohlížení webů bez reklam a vlastní VPN

Mozilla zřejmě nabídne prohlížení webů bez reklam a vlastní VPN
2019-07-08T19:43:48+02:00
• 7. 7. 2019

Zdroj: Mozilla

2

Mozilla se připravuje na spuštění nového webového prohlížeče Firefox pro Android, přičemž aktuální verze se dočkala poslední významnější aktualizace. Za poslední dobu jsme například slyšeli o nové službě Firefox Premium, ale nyní se ukazuje, že má společnost trochu širší plány. Například se mají chystat dvě placené služby, které mají nabídnout lepší uživatelský zážitek z konzumace obsahu na internet a přinést také potřebné zabezpečení.

Mozilla a nové služby?

V tuto chvíli jsou na stránkách společnosti k dispozici mini weby, které lákají na nové služby, ale po kliknutí na odkaz se uživatelé dostanou na dotazník, který má za cíl zjistit, proč danou službu chtějí a co od ní očekávají. V podstatě se jedná o určitou formu marketingu a zjišťování podmínek, za kterých by firma mohla nabídnout novinky.

V první řadě jde o VPN službu, kde by mohla být cena stanovena na 4,99, 9,99 nebo 12,99 dolarů měsíčně. Mozilla by u ní chtěla nabídnout standardní možnosti virtuální privátní sítě, kdy je uživatel ochráněn zejména na veřejných Wi-Fi sítích, kde se dá pochybovat o bezpečnosti připojení k internetu.

Druhá služba již zní zajímavěji. Mělo by se jednat o možnost procházení webových stránek, přičemž by se vůbec nezobrazovala reklama. Kromě toho by měla být k dispozici možnost automatického převodu textu na zvukovou stopu. Také by si systém měl zapamatovat, kde jste skončili se čtením. Bonusem navíc má být plná synchronizace mezi zařízeními.

Mozilla by vezme měsíční poplatek od uživatelů a rovnoměrně je rozdělí mezi webové stránky, které byly navštíveny. Zde firma zvažuje cenu 4,99 dolarů měsíčně. Bohužel to má svá úskalí, nebo se spíše nejedná o nic jednoduchého, jelikož se do tohoto projektu musí zapojit i webové stránky. Údajně byla uzavřena spolupráce se začínající firmou Scroll, ale ta nabízí jen omezené množství publikací, a navíc proces přidání další je zatím omezený a uzavření. Otázkou je, jestli by Mozilla dokázala nalákat na tento typ služby, když podpora je omezena jen na několik webů.

Nejasná budoucnost

V případě VPN může Mozilla uspět, ale nebude to jednoduchý úkol, jelikož konkurence existuje. Musíme podotknout, že v této oblasti se nabízí mnoho produktů. Co se týče druhé zmíněné služby, je to sázka na nejistotu. V první řadě je zde značně omezená nabídka webů. Muselo by dojít k masivnímu rozšíření, aby se něco takového uživatelům vyplatilo.

Navíc jsme zde měli již několik pokusů podobného typu. Příkladem může být Flattr, s kterým jsme si také pohrávali, ale nakonec jsme jej zrušili. Ostatně tato služba není nějak moc vidět, byť existuje mnoho let. Co se týče větších společností, tak se například nabízí Google Contributor, ale ani zde nelze hovořit o masivním úspěchu. Služba existuje, ale je limitována dostupností a možností zapojení.

Zdroje: neowin.net, firstlook.firefox.com, firstlook.firefox.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Je opravdu tak těžké napsat, k jakému období se poplatek vztahuje ? Jedná se o měsíční, roční, či aktivační-jednorázový poplatek?

Přemysl Vaculík

VIP 8. 7. 2019, 19:43

Měsíční.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat