reklama

Firefox Premium zřejmě bude nová příplatková služba od Mozilly

Firefox Premium zřejmě bude nová příplatková služba od Mozilly
2019-06-10T13:29:46+02:00
• 10. 6. 2019
3

Společnost Mozilla se již několik let potýká s finančními problémy, a to hlavně od chvíle, kdy se její vztahy s Googlem rapidně rozpadly. Mozilla se tak snažila získat finanční prostředky alternativním řešením, jako jsou například příjmy z affiliate podpory (propagacve ProtonVPN) či sponzorovaný obsah prostřednictvím Pocket. Ředitel společnosti, Chris Beard, se nedávno rozpovídal o další možné, zcela nové možnosti. 

Firefox Premium by nabízel stejné funkce, jako Opera

V rozhovoru pro německý časopis T3N, Beard prozradil, že se Mozilla nachází v konečných fázích plánování nové předplatitelské služby pod názvem Firefox Premium. Pojďme si tuto službu podrobněji představit. 

Firefox Premium by v jednoduchosti mohl být soubor vícero služeb, ve kterém by uživatel mohl najít prvky, jako je online ukládání a VPN, což by znatelně zvýšilo bezpečnost uživatele a soukromí na internetu. 

Nová služba by mohla být dle dostupných informací spuštěna koncem letošního roku. Kromě placeného členství by měla být k dispozici také bezplatná verze, která ale po uplynulé době bude uživatele vyzývat k odběru placené verze. Beard také v rozhovoru uvedl, že by uživatelé nemuseli platit za nic, co je již nyní zdarma, což je pochopitelně skvělá zpráva. 

Pro Mozillu je samozřejmě velmi dobré mít zdroj financí oddělený od Googlu a reklam. Kromě toho získá i přímější vztah se svými koncovými uživateli. Nyní se ale zdá, že se Mozilla velké podpory ze strany uživatelů nedočká, protože jde o funkci, kterou například Opera nabízí zcela zdarma. 

Zdroj: mspoweruser.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Josef Navrátil Junior

10. 6. 2019, 14:49
Android aplikace

Jenže jsou věci, které umí Mozilla a Opera je neumí.

Richard Fabián

10. 6. 2019, 15:40

Co třeba ?

Tadeáš Pospíšil (Britanian man)

10. 6. 2019, 14:23
Android aplikace

R.I.P moz:\\a 2019

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim