reklama

Vychází Firefox 68, poslední aktualizace s novými funkcemi Android

Vychází Firefox 68, poslední aktualizace s novými funkcemi [Android]
2019-07-05T18:00:15+02:00
• 5. 7. 2019

V květnu tohoto roku jsme se dozvěděli, že původní webový prohlížeč Firefox dostane v červenci poslední významnou aktualizaci. Následně budou vycházet jen drobnější, které budou aplikaci pouze udržovat. To znamená, že se maximálně dočkáme oprav chyb a případně optimalizace. V tomto týdnu tedy vyšla poslední verze Firefox 68, která přináší novinky. Současná varianta bude kompletně nahrazena novou verzí, která je nyní známá jako Firefox Preview.

Firefox 68

Jednou z významnějších novinek je podpora Web Authentication API, což je poměrně nový způsob přihlašování na webových stránkách. Vzhledem k tomu, že tato metoda byla představena před rokem a nyní se dostává do poslední významné aktualizace Firefoxu, tak se jedná o hezkou tečku na konec. Bohužel Web Authentication API není tak masivně rozšířené, jak by bylo vhodné.

Dále jsme se dočkali optimalizace pro nadcházející Android 10, který je nyní znám jako Android Q. Ostatně v den vydání nové verze systému bude současný Firefox jen ve stavu údržby. Také došlo k odstranění podpory zbytečných jazyků nebo k sjednocení. Také došlo k vylepšení výkonu v oblasti grafiky. Menší úpravy se udály i na straně pro vývojáře.

Více podstatných změn nebylo uvedeno. Pokud budete chtít v budoucnu nové funkce, budete se muset přesunout na nový webový prohlížeč Firefox Preview. Případně můžete zůstat u Firefoxu 68, ale již neočekávejte zásadní změny.

logo-app Firefox pro Android Mozilla Zdarma ANDROID

logo-app Firefox Preview Mozilla Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat