reklama

Do Instagram Stories přichází texty písní, skoro jako „karaoke“ aktualizováno

Do Instagram Stories přichází texty písní, skoro jako „karaoke“ [aktualizováno]
2019-06-06T20:20:51+01:00
• 6. 6. 2019

Zdroj: Instagram

1

Aktualizováno 6. 6.

Minulý měsíc jsme vás informovali, že do aplikace Instagram přibude novinka v rámci Stories (Příběhů). Nově si budete moci do svého výtvoru moci vložit kromě samotné písničky i text. Dnes jsme se dočkali oficiálního oznámení a co nevidět byste mohli vidět změnu ve své aplikaci. Konkrétně při výběru písničky se vám nabídne možnost vybrat text, respektive jeho tvar.

Novinka se zejména hodí u videí. Někteří dokonce uvádí, že by se mohlo jednat o zahájení konkurenční války s nováčkem na trhu, s TikTok.

Původní článek 13. 5.

Instagram čím dál více tlačí na funkci Stories, tedy příběhů v podobě textů, fotografií a videí. V poslední době se čím dál více objevují interaktivní prvky, které například vybízejí k hlasování nebo nabízí například možnost vložení písničky, respektive krátkého úryvku. Právě v této oblasti se testuje další novinka.

Instagram Stories a písničky

Dočasné příběhy již nyní umožňují vložení krátkého úryvku písničky, přičemž jsou dostupné jen z databáze samotné služby. Může se tak stát, že konkrétní skladu nenajdete. Zatím se jednalo v podstatě jen o doprovodnou hudbu, ale brzy se zřejmě dočkáme citelnějšího rozšíření.

Jane Manchun Wong totiž objevila, že Instagram testuje rozšíření vkládání písní, kde jsou dostupné i samotné texty. Stačí tedy zvolit hudbu, následně vybrat konkrétní časový úsek ze skladby a poté jen zvolit vzhled zobrazovaných textů, které se zobrazují přesně podle přehrávaného úseku.

Instagram Stories

K dispozici bude celkem pět různých vzhledů textů. Kromě této novinky Jane Manchun Wong také uvádí, že v rámci sdílení na Facebook budou nově podporovány i takové příběhy, které jsou doplněny o písničky. Facebokk se tak snaží trochu více sjednotit obě služby, což jsou ostatně i všeobecné plány, které má tato sociální síť se všemi svými platformami.

Oficiálně: Facebook propojí WhatsApp, Messenger a Instagram na úrovni komunikace

Zdroje: twitter.com, twitter.com, techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ivana Duchoslavová

VIP 18. 6. 2019, 22:58

Dobry den, mam dotaz, tato funkce mi na instagramu nefunguje. Ikdyz jsem ho odinstalovala, stale to nefunguje, co mam delat?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim