reklama

Smartphone od tvůrců aplikace TikTok?

Smartphone od tvůrců aplikace TikTok?
2019-05-28T10:00:55+02:00
• 28. 5. 2019

Současný internet je do jisté míry ovládán sociálními sítěmi, které mají ambice na vytvoření internetu uvnitř internetu. Například Facebooku jde hlavně o to, aby na této síti uživatelé trávili co nejvíce času. I proto dochází k integraci nejrůznějších služeb, přičemž poslední významnější nabízí sledování videí. Na druhou stranu zde máme menší sítě, které se mnohdy dočkají velkého zájmu, ale nabízejí zpravidla jednu dominantní funkci. Příkladem může být Vine, Snapchat a z poslední doby právě TikTok. Tvůrci této služby mají větší ambice.

TikTok mobil?

Za službou TikTok stojí společnost ByteDance, která například v roce 2016 odkoupila Musical.ly. Součástí obchodu byly i licence na hudební obsah, přičemž ByteDance údajně plánuje vlastní streamovací službu. Ale ne vše má zůstat jen u internetových služeb.

Dle několika zdrojů vyjednává společnost ByteDance s výrobci, přičemž cílem je vytvoření vlastního smartphonu. Zatím se přesně neví, jestli půjde o vytvoření mobilního telefonu na zakázku, kde ByteDance stanoví specifikace a vše vyrobí jiná společnost, nebo se přímo zapojí do celého procesu, přičemž by vznikla nová firma.

Zatím se spekuluje, že firma ByteDance mohla spolupracovat s výrobce Smartisan. Sice se nejedná o nějak významnou značku, ale na svém kontě má již zajímavé smartphony. Například Smartisan R1 vzešel v povědomí díky tomu, že se jednalo o první mobilní telefon s 1TB úložištěm.

Vzhledem k tomu, že ByteDance je čínská společnost, zřejmě zacílí své snažení zejména na tento trh. Otázkou je, čím chce společnost zaujmout zákazníky vzhledem k tomu, že na současném trhu panuje velká konkurence.

Zdroje: asia.nikkei.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim